برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در خراسان شمالی تشریح شد

02:110

برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی خراسان شمالی همزمان با نخستین روز از گرامیداشت هفته هنر در نشست اعضای ستاد هفته هنر استان تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این نشست هر یک از اعضای ستاد به ارائه برنامه‌های درنظرگرفته برای گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در استان پرداختند که برگزاری وبینار با حضور اساتید کشوری با موضوع هنر انقلاب و نقش استان‌ها در تئاتر انقلاب اسلامی، اکران فیلم موقعیت مهدی در سینماهای استان، دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان و مسئولان انجمن هنرهای نمایشی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمره برنامه‌های در نظر گرفته شده از سوی این ستاد اعلام شد.

بر این اساس، غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدای هنرمند، اختصاص سئانس فیلم موقعیت مهدی برای هنرمندان، برگزاری همایش گرامیداشت بسیج هنرمندان و دیدار جمعی از هنرمندان با فرمانده سپاه جواد الائمه    نیز در زمره دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده از سوی بسیج هنرمندان دراین هفته است.

در این جلسه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان نیز آموزش هنر در مناطق محروم روستایی و عشایری، دیدار با خانواده شهداء در قالب طرح سه‌شنبه‌های تکریم، آمادگی برای اکران فیلم‌های مرتبط با شهید اهل قلم؛ مرتضی آوینی در ۱۲ کانون فرهنگی و هنری مساجد استان و آموزش تربیت مربی گروه‌های سرود را از برنامه‌های گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی اعلام کرد.

هم‌چنین، برگزاری کلاس‌های توانمندسازی معلمان هنر، جمع‌آوری آثار برای جشنواره فرهنگی و هنری فردا و تجلیل از برگزیدگان استانی و کشوری دوره پیشین این جشنواره، برگزاری نمایشگاه و اجرای پرده‌خوانی شهید صفا در مدارس و آغاز فرایند تولید آلبوم بومی و محلی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای هفته هنر انقلاب اسلامی از سوی آموزش و پرورش خراسان شمالی است که در این نشست از سوی اعضا اعلام شد.

تبیین گفتمان‌سازی انقلاب، اجرای پرده‌خوانی شهید صفا در مجموعه آیینه‌خانه مفخم، بازدید رایگان هنرمندان از مجموعه موزه استان و حضور هنرمندان در برنامه آیینه‌خانه ویژه هفته هنر انقلاب اسلامی از دیگر برنامه‌های اعلام شده از سوی اعضای ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی در این نشست بود.

لازم به ذکر است،  هفته هنر انقلاب اسلامی از ۲۰ فروردین همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم؛ سید مرتضی آوینی آغاز و تا ۲۶ فروردین ادامه دارد که حوزه هنری خراسان شمالی نیز تجلیل و معرفی چهره برتر هفته هنر انقلاب اسلامی، بازگشایی خانه نویسندگان «نویسا» و رونمایی از کتاب آیت ا… مهمان نواز با عنوان «آن یار صادق» را  به عنوان مهم ترین برنامه‌های این هفته خود در دستور کار دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند