برنامه‌های دهه فجر حوزه هنری لرستان اعلام شد

02:000

رئیس حوزه هنری لرستان، از برگزاری ۸ ویژه برنامه شاخص به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در دهه فجر امسال از سوی این حوزه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد کرم‌اللهی برگزاری محفل شعر «چشمه نور» (ویژه شاعران لرستان) در بروجرد و جشنواره شعر فاطمی را از برنامه‌های حوزه اعلام کرد و گفت: این برنامه‌ها به ترتیب طی روزهای ۱۴ و ۱۵ بهمن‌ماه و با همکاری و مشارکت دستگاه‌های فرهنگی هنری در شهرستان‌های بروجرد و خرم‌آباد برگزار خواهد شد.

وی در ادامه، تجلیل از هنرمندان شاخص انقلاب و رونمایی از سرود «صبح سپید» را از دیگر برنامه‌های این مرکز برشمرد و افزود: این برنامه در روز ۱۸ بهمن‌ماه برگزار و در آن از هنرمندان شاخص و انقلابی استان تقدیر خواهد شد.

نشست تئاتر و انقلاب اسلامی با حضور هنرمندان فعال و موفق عرصه نمایش از دیگر برنامه‌های حوزه هنری در این ایام خواهد بود که ۱۹ بهمن‌ماه در بروجرد برگزار می‌شود.

کرم‌اللهی، برگزاری اختتامیه جشنواره سراسری عکس «مدافعان سلامت» را از دیگر برنامه‌های مهم حوزه برشمرد.

وی انعکاس فعالیت‌های شبانه‌روزی پزشکان و کادر درمانی در این زمان و ماندگار کردن فعالیت‌های این قشر زحمتکش در تاریخ، همچنین بازتاب مبارزه این همیاران سلامت در رویارویی با بیماری کرونا در کشور و پاسداشت تلاش‌ها و مجاهدت‌های مدافعان سلامت را از اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد.

کرم‌اللهی اظهار داشت: در برگزاری این جشنواره استانداری لرستان، دانشگاه علوم‌پزشکی و شهرداری خرم‌آباد همکاری داشتند.

وی در ادامه برگزاری نمایشگاه کاریکاتور، طراحی و تولید ۲۰ قطعه پوستر و برگزاری نمایشگاه‌های مجازی را نیز از دیگر برنامه‌های حوزه در گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر اعلام کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی به تعبیر مقام معظم رهبری، برای شناخت دقیق آن باید ریشه‌های بروز و نمودش را از تاریخ مشروط و فراز و فرودش و پس از آن در یک وجین و پیرایش روشنگرانه با محوریت حق‌طلبی و اسلام‌خواهی مردم مؤمن و مسلمان ایران در استقرار حکومت الهی در ایران اسلامی از خرداد ۴۲ تا بهمن ۵۷ به رهبری امام روح‌الله جستجو کرد.

وی با تأکید بر دستاوردهای درخشان انقلاب اسلامی و شناساندن آن‌ها به ویژه جوانان افزود: همه ما در برابر انقلاب اسلامی، ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب وظیفه داریم و باید با یک برنامه‌ریزی مناسب و فعالیت‌های فرهنگی هنری مؤثر، در زمینه آگاهی و بصیرت‌افزایی نسل جوان بیشتر تلاش کنیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند