برنامه‌های دهه فجر حوزه هنری خراسان شمالی اعلام شد

03:000

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی و دبیر کارگروه هنری ستاد گرامیداشت دهه فجر استان، در نشستی با اعضای این کارگروه به تشریح برنامه‌های در نظر گرفته شده پرداخت و به اجرای ۱۰ برنامه ویژه از سوی حوزه هنری استان در این ایام اشاره کرد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمازی در این کارگروه هنری از دهه فجر به عنوان بزرگ‌ترین جشن مردمی انقلاب یاد کرد و با توجه به شیوع ویروس کرونا، شیوه برگزاری این رویداد مهم را حائز اهمیت برشمرد تا انسجام مردمی در کشور و استان بیش از پیش احساس شود.

وی از رویکرد حوزه هنری استان در برنامه‌های دهه فجر و شکل‌گیری آن‌ها در بستر فضای مجازی یا به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شکل مدیریت شده سخن گفت و افزود: مجموعه حوزه هنری به عنوان دبیر کارگروه ۱۰ برنامه شاخص را در این ایام در نظر گرفته است.

نمازی اجرای نمایش صحنه‌ای «جدال» به کارگردانی محمد داورپناه و با مشارکت اعضای این کارگروه هنری، تولید و اجرای سرود و نماهنگ «راوی فتح» که قابلیت اجرا در مکان‌‌های مختلف را به صورت میدانی دارد، در کنار نمایش آن توسط صدا و سیمای استان را از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده اعلام و تصریح کرد: دستگاه‌ها می‌توانند برای ایجاد موج در فضای مجازی از این محتوا بهره بگیرند.

وی اکران فیلم کوتاه «خونی دوباره در شهر» به کارگردانی حسین فیروزه در فضاهای مجازی و پخش آن از شبکه استانی و ملی را هم در زمره اقدامات صورت گرفته بیان کرد.

دبیر کارگروه هنری ستاد گرامیداشت دهه فجر به تولید مجموعه عکس «بر بلندای دیوار قرن» با بهره‌گیری از ظرفیت عکاسان استان و برگزاری شب شعر فجر فاطمی به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) نیز اشاره کرد.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی، همچنین تولید مجموعه نقاشی «در چشم باد» با رویکرد مادران شهدای گمنام، دوران گذار انقلاب و مدافعان حرم با استفاده از ظرفیت نقاشان استان و مجموعه خوش‌نویسی «هگمتانه» و بهره‌گیری از ظرفیت طرح‌های گرافیست‌های ملی و استانی برای تبلیغات محیطی شهری را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده اعلام کرد و خواستار همراهی اعضای کارگروه در حوزه تبلیغات محیطی در این ایام شد.

وی به نمایش آثار تجسمی با موضوع انقلاب در قالب آثار گنجینه هنر انقلاب پرداخت و گفت: این آمادگی وجود دارد تا آثار در اختیار اعضای کارگروه نیز قرار گیرد و به نمایش گذاشته شود.

نمازی به انتشار فراخوان یازدهمین جشنواره بین‌المللی کارتون با موضوع «انسانیت» در این ایام به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های حوزه هنری استان اشاره کرد و افزود: اعضای کارگروه باید طی ۴۸ ساعت آینده برنامه‌های خود را به دبیرخانه اعلام کنند تا در سامانه ثبت شود.

مسعود مرواری نماینده معاون فرهنگی سپاه بجنورد هم در این نشست به برگزاری جشنواره مردمی سرود مقاومت با مشارکت حوزه هنری استان و با حضور ۷۰ گروه سرود دانش‌آموزی و محلات از ۱۳ تا ۲۶ بهمن‌ماه اشاره و از راه‌اندازی کاروان‌های سرود در استان در قالب هر شهرستان یک گروه سرود در کنار حضور و اجرای ۵ گروه سرود در محلات خبر داد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند