برنامه‌های حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در سالگرد شهادت سردار سلیمانی

03:000

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، برنامه‌های حوزه هنری استان را در نخستین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الله شیروانی گفت: یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران این شهید بزرگ همیشه برای ما زنده است و به حق واژه سردار دل‌ها برازنده حاج قاسم سلیمانی است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری افزود: هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری همواره پاسدار خون شهیدان بوده و تلاش داشته‌اند در آثار خود یاد و خاطره این مردان بزرگ را زنده نگاه دارند.

وی اظهار داشت: طراحی 5 اثر هنری با موضوع شهادت سردار سلیمانی از سوی هنرمندان هنرهای تجسمی استان و انتشار مجازی آنها همزمان با نخستین سالگرد این شهید عزیز از برنامه‌های واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان بوده است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: آماده‌سازی تولید یک قطعه موسیقی محلی با مضمون حماسه و قهرمانان وطن به‌خصوص سردار سلیمانی از سوی واحد موسیقی حوزه هنری استان دیگر برنامه طراحی شده حوزه هنری برای نخستین سالگرد این سردار سرافراز است.

شیروانی ضمن اشاره به تأثیر و ماندگاری آثار مکتوب با موضوع مقاومت افزود: حوزه هنری استان کتابی را با عنوان سردار سلیمانی در مکتب امام خمینی (ره) در حال آماده‌سازی و تدوین دارد که پس از انجام مراحل لازم به جامعه مخاطب ارائه خواهد شد.

به گفته وی مشارکت و همکاری در برگزاری یادواره ادبی با عنوان «رفیق خوشبخت ما» که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با همکاری سپاه حضرت قمر بنی هاشم، اداره کل آموزش و پرورش استان، شهرداری شهرکرد، صدا و سیما، بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس برگزار می‌شود و همچنین انتشار شعرخوانی و واکنش شاعران استان به سالگرد سردار شهید از دیگر فعالیت‌های حوزه هنری استان در نخستین سالگرد سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است.

رئیس حوزه هنری استان اظهار داشت: پاسداشت راه و یاد و خاطره شهیدان از تکالیف عمده ماست و پرداختن و توجه به این مقوله در واحد فرهنگ و مطالعات پایداری و سایر واحدهای هنری از اولویت‌های حوزه هنری استان است.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار تولیدی حوزه هنری را در وب‌سایت حوزه هنری به آدرس www.artshahrekord.ir و یا صفحات مجازی حوزه هنری استان مشاهده کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند