نمایشگاه «نور، نگاه، رنگ» افتتاح شد؛
گنجی: نمایشگاه «نور، نگاه، رنگ» نگاهی نو به طبیعت ایران دارد

02:060

عباس برزگر گنجی در روز افتتاح تازه‌ترین نمایشگاه خود در حوزه هنری گفت: آثاری که در نمایشگاه «نور، نگاه، رنگ» نمایش داده شده است، نگاهی متفاوت به طبیعت ایران دارد که علاقه‌مندان به نقاشی و طبیعت می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمايشگاه آثار نقاشی عباس برزگر گنجی با عنوان «نور، نگاه، رنگ» صبح امروز سه‌شنبه ۲۷ مهرماه در گالری ابوالفضل عالی افتتاح شد.

گنجی، خالق آثار این نمایشگاه در مورد کمیت و کیفیت آن گفت: در این نمایشگاه ۶۰ تابلو نقاشی با تکنیک رنگ‌روغن و اکریلیک در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شده است. این آثار با محوریت مناظر طبیعی ایران با شیوه رئال و با نیم‌نگاهی به سبک امپرسیونیست خلق شده است.

گنجی با اشاره به اینکه بیشتر آثار این نمایشگاه جدید هستند و برای اولین بار به نمایش گذاشته شده‌اند، بیان کرد: تابلوهای ارائه شده در این نمایشگاه محدوده گسترده‌ای از جغرافیای ایران را به نمایش می‌گذارد. از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب کشور مناظر طبیعی چشم‌نوازی وجود دارد که سوژه تابلوهای من قرار گرفته است. تنوع اقلیمی و طبیعی ایران ظرفیت قابل‌توجهی را برای هنرمندان فراهم می‌کند تا بتوانند اثر خلق کنند. کافی است که یک دید هنری داشته باشید، آن وقت هر تکه‌ای از طبیعت ایران می‌تواند سوژه یک نقاشی جذاب و ارزشمند باشد.

وی در مورد اینکه بسیاری از آثار با استفاده از عکس‌های تهیه شده از مناظر تولید شده است، اظهار داشت: از آنجایی که در سفرهایی که به طبیعت دارم فرصت لازم برای نقاشی از نزدیک وجود ندارد، مناظر مورد نظر را عکس می‌گیرم و سپس به نقاشی آنها با اصلاح برخی عناصر آن می‌پردازم.

گنجی که دیوارنگاره «رزم نخست رستم و افراسیاب» واقع در میدان فردوسی تهران را طراحی و خلق کرده است، در مورد قابلیت‌های آثار این نمایشگاه برای دیوارنگاری، افزود: آثاری که در نمایشگاه «نور، نگاه، رنگ» ارائه شده است متفاوت از این دیوارنگاره است. دیوارنگاره «رزم نخست رستم و افراسیاب» در سال ۱۳۹۶ به سفارش سازمان زیباسازی شهرداری تهران در محور میدان فردوسی تا دروازه دولت اجرا شد. آن اثر با مساحتی بالغ بر ۷۰۰ متر مربع با رنگ روغن ماشین اجرا شده بود و یک برگ از شاهنامه فردوسی طهماسبی بود که آن را برجسته کردیم. البته دیوارنگاری، حوزه اصلی فعالیت من نیست و آن چه در نمایشگاه «نور، نگاه، رنگ» ارائه می‌شود، بیشتر به علائق و حوزه کاری من نزدیک است.

وی ادامه داد: بسیاری از آثاری که از طبیعت نقاشی کرده‌ام، می‌تواند در قالب دیوارنگاره هم اجرا شود و به زیباسازی شهر و معرفی این مناظر زیبا به عموم مردم کمک کند.

گنجی در پایان گفت: آثاری که در نمایشگاه «نور، نگاه، رنگ» نمایش داده شده است، نگاهی متفاوت به طبیعت ایران دارد که علاقه‌مندان به نقاشی و طبیعت می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. از همه هنردوستان و دوست‌داران طبیعت دعوت می‌کنم تا از آثار این نمایشگاه دیدن کنند.

علاقه‌مندان برای تماشای این آثار می‌توانند از ۲۸ مهرماه تا ۱۰ آبان‌ماه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۸ به گالری ابوالفضل عالی به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند