معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان:  
برای محرومیت‌زدایی فرهنگی نیاز به تفکر جهادی داریم

03:570

سیفی با بیان اینکه ظرفیت‌های فرهنگی خوزستان باید شکوفا شوند و در این راستا نیازمند عزم همگانی هستیم گفت: برای محرومیت‌زدایی فرهنگی نیاز به تفکر جهادی داریم.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، عبدالرضا سیفی در دیدار با رئیس و مسئولان کارگروه فرهنگی و هنری حوزه هنری خوزستان، با تاکید بر ضرورت توجه هرچه بیشتر به فرهنگ ایرانی و اسلامی اظهار کرد: احیای عناصر هویتی در هر بوم فرهنگی امری مهم و اساسی است و بی شک حوزه هنری می تواند نقشی محوری در این خصوص ایفا نماید.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان به مساله فرهنگ اشاره کرد و افزود: جهت‌گیری اصلی ما، مردمی کردن و حمایت از جریان های مردمی و انقلابی است و در این سیاست ثابت‌قدم و مصر هستیم.

وی با اشاره به حمایت از ظرفیت های فرهنگی هنری استان ادامه داد: ظرفیت‌های فرهنگی خوزستان باید شکوفا شوند و در این راستا نیازمند عزم همگانی هستیم و بایست با ایجاد ساختاری مناسب بتوانیم هم افزایی موثری بین دستگاه ها و نهادهای متولی جهت حمایت از مجموعه های مردمی ایجاد کنیم.

سیفی تاکید کرد: دشمن برای کشور و به طور ویژه خوزستان طرح و برنامه دارد و برای خوزستانی که محل ورود تشیع و دارای قومیت‌های متنوع، متدین و انقلابی است، هزینه‌های سنگینی کرده تا بتواند این فرهنگ غنی و تمدنی را تضعیف کند.

وی با اشاره به حضور هنرمندان بی‌شمار در خوزستان تصریح کرد: هنرمندان رشته های مختلف هنری در استان نیازمند توجه هستند و باید در این زمینه فعالیت‌های مؤثری انجام شود.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان یاد آور شد: باید تمرکز بر تقویت شاخص های هویتی استان بیشتر شود چرا که با این مهم می‌توان از تهاجم دشمن جلوگیری کرد.

 

 ضرورت تولید محتوای هنر انقلابی بر اساس سند زیست‌بوم فرهنگی استانی

«محمد شهباز گهروئی» نیز در این دیدار با اشاره گزارشی از عملکرد حوزه هنری در ۲۰ ماه گذشته و ارائه سند زیست‌بوم و نقشه تحول سه ساله این حوزه اظهار کرد: تمرکز ما در حوزه هنری بر شناسایی و تقویت حلقه‌های میانی نُه‌گانه شامل هنرهای تجسمی، نمایشی، تصویری، تاریخ شفاهی، شعر، داستان، موسیقی و سرود، رسانه و اندیشه و ۴۳ مجموعه مردمی و تولیدات بر مبنای دو عرصه پایداری مردمی و پیشرفت مردم پایه است.

رئیس حوزه هنری خوزستان افزود: هنر بهترین ابزار برای معرفی انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن است و خود را موظف می‌دانیم منویات رهبری را در راستای هنر انقلابی دنبال و هنرمندان متعهد و مسئله مند را حمایت و به مردم معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه استعدادهای نهفته بسیاری در استان وجود دارد که باید این افراد را شناسایی و از ظرفیت آنها در ترویج هنر انقلابی استفاده کنیم ادامه داد: برای ۲ تا سه سال آینده دو کلان موضوع مهم به نام پیشرفت مردم پایه و پایداری مردمی را دنبال می‌کنیم تا در کنار مسائل و آسیب‌های موجود به روایت پیشرفت مردمی خوزستان با ظرفیت‌های سرمایه انسانی، امکانات و زیرساخت‌های فعلی آن با زبان هنر بپردازیم.

شهبازگهروئی با اشاره به نقش موثر حلقه‌های میانی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، این نقش را در حوزه ادبیات و هنر بسیار پررنگ دانست و اضافه کرد: شناسایی، شبکه‌سازی و حمایت از برنامه های فرهنگی و هنری حلقه های میانی از مهم‌ترین راهبردهای حوزه هنری خوزستان است.

وی با تاکید بر تولید محتوای هنر انقلابی بر اساس سند زیست‌بوم فرهنگی استانی اذعان کرد: حوزه هنری بر اساس سند زیست‌بوم‌ فرهنگی خوزستان در راستای معرفی مناطق مختلف بومی از طریق تولید آثار هنری تاثیرگذار و ماندگار گام برداشته است.

رئیس حوزه هنری خوزستان خاطر نشان کرد: حوزه هنری خوزستان با توانمندسازی هنرمندان استان در رشته‌های مختلف تلاش می‌کند تا آثاری حرفه‌ای در این زمینه تولید شود.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در حاشیه این دیدار از ساختمان جدید حوزه هنری استان بازدید کرد.

شهباز گهروئی در این بازدید عنوان کرد: کاربری ساختمان جدید ایجاد فضاهای کار اشتراکی برای حلقه‌های میانی فرهنگ و هنر خواهد بود.

شهبازگهروئی ابراز کرد: در طرح اولیه این ساختمان گالری هنری، آتلیه تولیدات هنری، کافه هنر، اتاق ایده‌پردازی، سالن اجتماعات و سالن کنفرانس دیده شده که در اختیار مجموعه‌های فعال مردمی قرار خواهد گرفت.

وی یاد آور شد: پرورش هنرمندان نوجوان و جوان انقلابی در دستور کار حوزه هنری است تا از طریق این هنرمندان آثار فاخر و موثری ذیل موضوعات و مسائل انقلاب اسلامی خلق و منتشر شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند