اخوان:
برای حفظ و انتقال ارزش‌ها از ابزار هنر بهره بگیریم

02:000

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر جاجرم، ضمن استقبال از برگزاری هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی دفاع مقدس، بر ورود دستگاه‌های مختلف فرهنگی برای بهره‌گیری از رویدادهایی با محوریت دفاع مقدس تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، ابراهیم اخوان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر جاجرم، با اشاره به برگزاری رویداد هنری هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی دفاع مقدس از سوی حوزه هنری استان، به نقش و اهمیت هنر در فرهنگ‌سازی و حفظ ارزش‌ها و باورها پرداخت و افزود: با توجه به فاصله‌ای که از دوران دفاع مقدس گرفتیم، نیاز است تا از ابزار هنر برای حفظ و انتقال ارزش‌ها بهره بگیریم، زیرا رویدادهایی از این دست می‌تواند در شرایط امروز اثرگذار باشد.

وی ضمن استقبال از این رویداد هنری، بر ضرورت پرداخت به حوزه دفاع مقدس از سوی دستگاه‌های مختلف تأکید کرد.

اخوان از رویکرد شورای شهر جاجرم هم سخن گفت و اظهار داشت: در این مدت کوتاه شکل‌گیری شورای شهر، طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی در نظر گرفتیم و خوشبختانه از مسائل هنری دور نبودیم.

وی به شکل‌گیری فرهنگسرا به عنوان یکی از برنامه‌های مدنظر کمیسیون فرهنگی اشاره کرد تا اهالی هنر بتوانند در این مکان دور هم جمع شوند و پایگاهی هم برای هنرمندان و هم مردم علاقه‌مند به فعالیت‌های فرهنگی هنری برای بهره‌مندی از این فضا باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر جاجرم ادامه داد: با توجه به شرایط موجود و بودجه‌های اندک عمرانی، در کوتاه مدت امکان ساخت چنین فضایی وجود ندارد و ما به دنبال استفاده از فضاهای موجود در شهر هستیم.

وی از فعالیت گروه‌هایی در جاجرم در عرصه تئاتر خیابانی هم سخن گفت و تصریح کرد: از این ظرفیت هنری شهرستان بهره خواهیم گرفت و با حمایت از آنها، بستر را برای اجرای آثار در فضای باز و در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس در این ایام فراهم خواهیم کرد.

این مقام مسئول هم‌چنین بر برنامه‌ریزی‌های منسجم در یک مکان فرهنگی همچون فرهنگسرا به صورت فصلی یا ماهانه تأکید کرد و افزود: در واقع نباید به یک رویداد و فعالیت هنری در یک روز و مناسبت خاص بسنده کرد، زیرا این امر به خودی خود، اثرگذاری آن را از بین می‌برد، از این روی باید شاهد تداوم رویدادهای مختلف هنری باشیم.

اخوان ادامه داد: با استمرار رویدادهای هنری در فضای منسجم و با برنامه‌ریزی کامل میان ارگان‌ها و نهادهای دخیل در این امر، می‌توان شاهد اثرگذاری لازم در این زمینه بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند