براتی: نماهنگ «خروش» فریاد مطالبه‌گری و عدالت‌خواهی منصفانه است

03:000

«خروش» نام تازه‌ترین نماهنگ تولید شده در حوزه هنری خراسان جنوبی است که با زبان هنر به نقد برخی از مسائل روز جامعه و ایجاد انگیزه برای رفع آن می‌پردازد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد براتی نویسنده و کارگردان این اثر گفت: نماهنگ «خروش» فریاد مطالبه‌گری و عدالت‌خواهی منصفانه است. «خروش»، نشان هنرمندان متعهدی است که خود را موظف و مکلف می‌دانند از حقوق مظلومان جامعه در برابر اشرافی‌گری و بی‌عدالتی دفاع کنند و با تولید آثار هنری ارزشی در جهت کاهش این مشکلات گام بردارند.

براتی مهم‌ترین ویژگی این اثر را صراحت کلام و استفاده از عنصر امیدبخشی در کنار بیان نقد عنوان کرد و گفت: در این اثر تلاش شده است با بیان برخی مشکلات نظیر بورس، بیکاری، ازدواج و خرید جهیزیه، تعطیلی کارخانه و … ارتباط مستقیم آنها را با نظام بانکداری کشور به تصویر بکشد؛ نظامی که پیوست اسلامی را یدک می‌کشد، اما عملکرد غیر اسلامی دارد و بارها رهبر معظم انقلاب آن را متذکر شده است.

وی با اشاره به نقش و جایگاه هنر در اعتلای جامعه خاطرنشان کرد: امروزه به این آگاهی رسیده‌ایم که هنر یک زبان یا کنش و واکنش مورد نیاز بشری و یکی از ابزارهای ارائه اندیشه است. اندیشه‌ای که سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی در مورد آن مکرر صحبت کرده و یا مطلب نوشته است.

هنرمندان به عنوان بازوان توانمند فرهنگی کشور نقش بسزایی در پیشبرد اهداف والای نظام اسلامی و رفع پلشتی‌ها و مشکلات جامعه دارند و هنرمندان متعهد بدون شک علمدار و بیرق‌دار این جریان هستند؛ از این رو ما تصمیم گرفتیم در کنار نام «خروش» نام «هنر برای آسمان» را هم برای این کار در نظر بگیریم.

براتی در پایان به اهمیت منشور هنر امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب در شهریور سال ۶۷ در پیامی به خانواده هنرمندان شهید از این شهیدان تجلیل کرد. پیامی که بعدها به «منشور هنرمندان» موسوم شد. این منشور مسیر درست تعالی هنر را برای هنرمندان ترسیم کرده و چراغ راهنمایی برای تولید آثار هنری ارزشی شده است.

امام در این منشور تنها هنری را مورد قبول قرآن می‌داند که صیقل‌دهنده اسلام ناب محمدی (ص)، اسلام فقرای دردمند و پابرهنگان باشد. هنرمندان ما تنها زمانی می‌‏‌توانند بی‏‌‌دغدغه کوله ‌بار مسئولیت و امانتشان را زمین بگذارند که مطمئن باشند مردمشان بدون اتکا به غیر، تنها و تنها در چارچوب مکتبشان، به حیات جاویدان رسیده‌‏‌اند.

گفتنی است، نماهنگ «خروش» چندی پیش در نشست فعالین فرهنگی جهادی اجتماعی شهرستان بشرویه خراسان جنوبی که با حضور میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، وحید یامین‌پور رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، محمد قاسمی‌پور مدیر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استان‌های حوزه هنری و مسئولین و مدیران استانی برگزار شد، رونمایی شد.

عوامل تولید این نماهنگ: تصویربردار: احسان عمیدیان؛ مدیر تولید: محمد چهاردهی؛ اجرا: گروه سرود احلی من العسل شهرستان بشرویه به سرپرستی محمد سلطان‌زاده، شاعر: قاسم صرافان؛ ضبط استودیو حوزه هنری خراسان جنوبی؛ آهنگسازی، تنظیم، میکس و مسترینگ: مجید نصری؛ تدوین و جلوه‌های ویژه: محمد براتی؛ گریم: رامین عباس‌پور؛ دستیار تهیه: بهمن قلی‌زاده؛ دستیار تصویر: سجاد فوداجی با یاری آقایان احمدی، بی خویش، چاجی، تابعی، اسدزاده، فوداجی، سبحانی، واحدی، مهدی آبادی، قاینی، موسوی و حجتی.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند