نمایشگاه عکس «پرچم افتخار» افتتاح شد
باقری: عظمت ملت ایران را در این نمایشگاه ببینید

02:000

مدیر خانه عکاسان ایران در افتتاحیه نمایشگاه عکس «پرچم افتخار» گفت: انتخاب عکس‌های نمایشگاه «پرچم افتخار» با موضوع راهپیمایی‌ها، حرکت‌های جهادی شکست بیماری کرونا، ورزش‌های ملی و بین‌المللی، تولید‌های ملی و رویدادهای گوناگونی که نشان از عظمت ملت ایران دارد انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، خانه عکاسان ایران نمایشگاه «پرچم افتخار» را با عکس‌هایی از همراهی پرچم ایران و زندگی مردم برپا کرد.

سید احسان باقری مدیر خانه عکاسان ایران در افتتاحیه این نمایشگاه گفت: نمایشگاه عکس «پرچم افتخار» شامل ۳۱ اثر از ۲۵ عکاس است که از سراسر کشور جمع‌آوری شده است. این عکس‌ها با جلوه‌های گوناگون عزت، همراهی، غم، غرور، همراهی و حضور اجتماعی مردم ایران را به نمایش می‌گذارد.

باقری ادامه داد: انتخاب عکس‌های نمایشگاه «پرچم افتخار» با موضوع راهپیمایی‌ها، حرکت‌های جهادی شکست بیماری کرونا، ورزش‌های ملی و بین‌المللی، تولید‌های ملی و رویدادهای گوناگونی که نشان از عظمت ملت ایران دارد انجام شده است.

مدیر خانه عکاسان ایران در ادامه گفت: برپایی این نمایشگاه و عنوان‌گذاری آن از بیانات رهبری الهام گرفته شده است. مقام معظم رهبری در سال ۱۳۵۹، درباره گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی توسط همه اقشار ملت و «نصب و اهتزاز پرچم» فرمودند: «در دهه‌ی فجر بر سَر در هر خانه‌اى پرچم بزنید، پرچم جمهورى اسلامى را در سطح شهرها و روستاها به اهتزاز در بیاورید. نشان بدهید که ملّت این خاطره را گرامى مى‌دارد.» ما نیز در حوزه هنری با برپایی این نمایشگاه در این راه گام نهادیم.

باقری در مورد هنرمندان عکاس شرکت‌کننده در این نمایشگاه گفت: علی آبک، اسحاق آقایی، محمد آهنگر، محسن بخشنده زحمتی، حسین بهرامی ولشکلایی، محمدرضا بهمرام، پوریا ترابی، حامد جعفرنژاد، علی حدادی اصل، علی حسن‌زاده، سید محمود حسینی، زهرا دمیرچی، زهرا سادات راد، تهمینه رحمانی، سعید سجادی، شهرام سلیمی‌نژاد، مسعود شهرستانی، عباس عاشوری، جابر غلامی، شهاب‌الدین قیومی، مریم کامیاب، مهدی مریزاد، محمدحسین موحدی‌نژاد، مینا نوعی و حمید وکیلی عکاسانی هستند که با آثارشان در این نمایشگاه حضور دارند.

وی در پایان با دعوت از علاقه‌مندان برای تماشای این آثار گفت: نمایشگاه عکس «پرچم افتخار» از روز دوشنبه ۱۸ بهمن تا ۱۸ اسفند هر روز به جز روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۰ الی ۱۸ به نشانی خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ جنب کتابفروشی سوره مهر، گالری خانه عکاسان ایران میزبان علاقه‌مندان خواهند بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند