اکران ۴ فیلم از ۵ فیلمساز کردستانی در سنندج

02:230

با حمایت حوزه هنری استان کردستان ۴ فیلم کوتاه  از ۵ فیلمساز کردستانی با عنوان «چوارینه سینمای کوردی» دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ساعت ۲۰ در پردیس سینمایی بهمن سنندج به نمایش گذاشته می شود.

در این اکران اختصاصی ۴ فیلم داستانی «آپارتمان مورچه ها» به کارگردانی توفیق امانی، «آینه های پریده رنگ» به کارگردانی سالم صلواتی، «لکهم به کارگردانی شورش وکیلی و «دیگری» به کارگردانی مشترک سامان حسین پور و ئاکو زند کریمی ۵ فیلمساز کردستانی دوشنبه ۲۶ اردیبهشت از ساعت ۲۰ در محل سالن شماره ۱ پردیس سینمایی بهمن سنندج به صورت رایگان به نمایش عمومی گذاشته می شود.

این ۴ فیلم از آثار برتر سینمای کردی محسوب می گردند که تاکنون عناوین مختلفی را در جشنواره های داخلی و خارجی از آن خود کرده اند.

بعد از اکران فیلم ها نشست پرسش و پاسخ با حضور کارگردانان و عوامل تولید این ۴ فیلم برگزار  و درادامه نیز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت این فلیم ها در کرمانشاه نیز به نمایش گذاشته می شوند

فیلم «آپارتمان مورچه ها» به کارگردانی توفیق امانی، فیلم‌نامه‌نویس: توفیق امانی، تهیه‌کننده: توفیق امانی، تصویربردار: محمد رسولی، تدوین‌گر: لقمان سخنور، مرجان شیرازی، صداگذار: حسین قورچیان، بازیگران: فرشید گویلی، شب‌بو سلیمانی، مجری طرح: زانا محمد داستان خانواده ای سه نفره در یکی از بیابان‌های عراق جنگ‌زده، را به تصویر درآورده است که در آپارتمان مورچه‌ها زندگی می‌کنند! یک روز اتفاقی عجیب زندگی آن‌ها را متحول می‌کند…

«آینه های پریده رنگ» (شوبو)در ۱۶  دقیقه و ۱ ثانیه به نویسندگی و کارگردانی سالم صلواتی و تهیه کنندگی  انجمن سینمای جوان با بازی  مینو شریفی‌پور، اکرم مرب، ویدا یونسی، مظفر رحیمی، بهیه سلیمی زند، کیمیا منصوری، ساتیار صلواتی و اقبال خدایار داستان شوبو زنی جوانی را روایت می کند که برای بچه دار شدن تصمیم سختی دارد، تصمیمی که تمام زندگی اطرافیان و خودش رو تحت الشعاع قرار می دهد.

فیلم کوتاه «لکه» ساخته شورش وکیلی با موضوع حقوق بشر و صلح با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران (دفتر سنندج) در سنندج فیلمبرداری شده است. این فیلم  که پیش از این توانسته است ۱۷ جایزه بین الملی را در جشنواره‌های جهانی به خود اختصاص دهد، داستان پیرمرد نظافت چی سالن سینما است که با موضوع عجیبی روبرو می‌شود. این فیلم در سبک رئالیسم جادویی و سورئال است و کارگردان سعی در به تصویر کشیدن و تاثیر جنگ و خشونت دارد.

فیلم کوتاه «دیگری» به کارگردانی مشترک سامان حسین پور و آکو زندکریمی دومین اثر مشترک این دو هنرمند است. این فیلم  محصول مشترک ایران و هند است و تهیه کنندگی آن را  برادران سامکو، راویندر داکا، دیمن زندی و انجمن سینمای جوانان ایران بر عهده داشته است.

این فیلم داستان مردی است که دیگری زندگی او را می رباید.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند