اکران فیلم سینمایی ویژه نابینایان در اصفهان

01:360

مدیر هنرهای تصویری حوزه هنری استان اصفهان ضمن اعلام این خبر گفت: اکران فیلم سینمایی ویژه نابینایان برای اولین بار در اصفهان انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نرگس رجایی مدیر هنرهای تصویری حوزه هنری اصفهان با اشاره به اینکه نابینایان دارای احساسات قوی هستند و با وجود نقص در دیدار فیلم ها، آنها را به خوبی درک می کنند گفت: شاید در دیگر نقاط دنیا با توجه به پیشرفت تکنولوژی های سمعی و بصری فیلم های اختصاصی نابینایان و یا کم بینایان وجود داشته باشد اما در ایران این گونه امکانات را نداریم.

وی افزود: حوزه هنری استان اصفهان با همکاری فیلیمو، انجمن روشن بین اصفهان توانست در طرحی خاص ویژه نابینایان با هدف استفاده آنان از فیلم های تولید شده در کنار خانواده و داشتن تجربه ای لذت بخش؛ فیلم طنز «چشم و گوش بسته» را که یک فیلم طنز است همزمان با نزدیک شدن ایام اعیاد شعبان در سالن سعدی حوزه هنری استان اصفهان اکران کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال روشندلان اصفهانی از نمایش این فیلم در نظر داریم تا این برنامه را برای دیگر آثار نیز به صورت مستمر در سانس ویژه نابینایان برگزار کنیم.

مدیر هنرهای تصویری حوزه هنری اصفهان با اشاره به مراحل آماده سازی این فیلم ها گفت: در فیلم های ویژه نابینایان، از سرعت فیلم کاسته می شود تا گویندگان، حرکات بازیگران و فضای بین دیالوگ ها را برای نابینایان تعریف کنند.

وی تصریح کرد: روشندلان اصفهانی توانستند تجربه اکران فیلم سینمایی بر روی پرده را داشته باشند و امیدواریم این برنامه در سراسر کشور برای این عزیزان قابل اجرا باشد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند