گزارش ویدئویی؛
فیلم بازی نوجوان/ پخش فیلم نوجوان محور «بیرو» در آستانه جام جهانی

03:120

اکران فیلم های برگزیده دانش آموزی به همراه برنامه فیلم بازی نوجوان به همت حوزه هنری کودک و نوجوان در سینما فلسطین در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، برنامه اکران هشتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه از شنبه ۲۱ آبان ماه در اولین دوره فیلم بازی آغاز شد و تا روز چهارشنبه ۲۵ آبان ادامه دارد.

«دایان» یکی از فیلم هایی بود که روز شنبه در سینما فلسطین پخش شد و دانش آموزان به تماشای آن نشستند.

گفتنی است کارگاه های هنر مربیان، برگزاری نشست صنعت فیلم، یک چشم انداز و گفت و گوی تجربه نگاری با حضور یاسر فریادرس و سامان مراد حسینی از تهیه کنندگان فیلم نیز امروز در سینما فلسطین برگزار شد و این دو تهیه کننده به بیان توضیحاتی درباره علاقه مندی خود به حوزه فیلم پرداختند.

معاون حوزه هنری گفت: در آستانه جام جهانی هستیم لذا پخش فیلم «بیرو» را با محور نوجوان شروع کردیم که با استقبال و حضور خوب بچه ها مواجه شده و در حقیقت فیلم بازی نوجوان به اهداف خود در این رویداد رسیده است.

سجاد عباسی در گفت و گو با روابط عمومی دبیرخانه هشتمین جشنواره فیلم مدرسه ارزیابی خود را از برگزاری این دوره از جشنواره بیان کرد و گفت: امسال استقبال چشم گیری از این جشنواره شده است چراکه هم تلفیقی از جشنواره را با رویداد فیلم بازی نوجوان داریم و هم این جشنواره یک ظرفیتی را فراهم کرده است تا آثار بچه ها دیده شود و در کنار آن کنش بیشتری صورت بگیرد.

وی یکی‌از مهم ترین موضوعات را در حوزه هنری و دبیرخانه جشنواره، ترویج آثار این چنینی اعلام کرد و افزود: تمام تلاش حوزه هنری و دبیرخانه این جشنواره این است که تولیدات و روش شرکت در این جشنواره به گوش سایر دانش آموزان نیز برسد که این امر محقق شده است.

عباسی ادامه داد: با همکاری آموزش و پرورش، سینما فلسطین بستر خوبی در حوزه کودک و فیلم بازی در هفته گذشته و در حوزه فیلم بازی نوجوان در این روزها شده است و بچه ها آثار خود را در پرده نقره ای می بینند و برایشان انگیزه آفرین می شود تا این مسیر را با شوق ادامه دهند.

معاون حوزه هنری اضافه کرد: در آستانه جام جهانی هستیم لذا پخش فیلم «بیرو» را با محور نوجوان شروع کردیم که با استقبال و حضور خوب بچه ها مواجه شده و در حقیقت فیلم بازی نوجوان به اهداف خود در این رویداد رسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که حوزه هنری چه کمک و حمایتی از این دانش آموزان می کند، اظهار کرد: حوزه هنری با حمایت مالی و معنوی از ایده های بچه ها همچنین با راه اندازی باشگاه شکوفایی به صورت تخصصی در کنار دانش آموزان خواهد بود تا در ادامه این مسیر در کنار آنان باشد و به ارتقا و‌ توانمندسازی این دانش آموزان کمک کند.

سجادی گفت: در چند مدل این حمایت را داریم؛ یکی از این اقدامات این است که جایزه زنده یاد نادر طالب زاده در بخش مستند تعریف شده است، دیگر اینکه این هفته، حوزه هنری میزبان برگزاری کارگاه های هنری دانش آموزان است که نماینده ای از حوزه هنری و باشگاه رشد و شکوفایی در این کارگاه ها حضور خواهد داشت و از ایده های بچه ها که ظرفیت توسعه دارد، حمایت می کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند