اکران خصوصی مستند «غیر رسمی ۴» در همدان

02:260

با همکاری حوزه هنری استان همدان مستند «غیررسمی ۴»، دیدار جمعی از طنزپردازان کشور با حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله)، روز گذشته در سینما فلسطین همدان و با حضور جمع فعالان فرهنگی استان اکران شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مدیر عامل موسسه آفرینش های فرهنگی هنری دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری (مدظله) در برنامه اکران خصوصی مستند «غیر رسمی ۴» گفت: فرآیند تولید مستندهای دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری (مدظله عالی) از سال ها قبل و با آثاری مانند مستند «دیوارهای یخی» و مستند سفرهای استانی آغاز شد و در سال ۹۹ به بلوغ و شتاب مضاعفی دست یافت.

محمدمیثم میثمی به اهمیت اکران و باز پخش مناسبتی مستندهایی نظیر «در لباس سربازی» و قسمت های پیشین مستند غیر رسمی اشاره کرد و افزود: در این ایام مستند غیررسمی ۴ برای نخبگان فرهنگی در سراسر کشور به صورت خصوصی اکران می شود و با بهره گیری از نظرات کارشناسی آنان، نسخه نهایی جهت پخش از رسانه ملی آماده می شود.

وی در خصوص علت انتخاب عنوان غیر رسمی برای این مستند افزود: یکی از برنامه‌های مستمر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که از سالهای ریاست جمهوری تا کنون برقرار بوده، برگزاری جلسات گوناگون با طیف‌های مختلف علمی، اجتماعی، فرهنگی و هنری و اقشار مختلف مردم است. جلساتی که در فضایی متفاوت از دیدارهای رسمی برگزار شده و رهبر انقلاب پای صحبتها و درددل‌‌های حاضران می‌نشینند که بخشی از این جلسات، از سال ۹۵ در قالب جلسات «پنج‌شنبه‌ای» برگزار شده و قسمت چهارم این مجموعه روایتی از دیدار پنج‌شنبه‌ای جمعی از طنزپردازان کشور با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است.

دکتر میثمی در ادامه «جهاد تبیین» را موضوعی دارای اولویت در منظر رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: روایت صحیح از پیشرفت ها و ایثارگری های انجام شده در عرصه های مختلف کشور و انتقال شفاف آن به نسل آینده از اهداف جهاد تبیین است که باید به آن به شکل گسترده پرداخته شود.

وی افزود هنر ابزاری قدرتمند در مبارزه با تهاجم و نفوذ رسانه ای دشمن است و باید به نقطه ای برسیم که همانطور که رهبر عزیزمان بارها از نقش آفرینی موثر کاریکاتوریست های جبهه انقلاب در عرصه های بین المللی ابراز خوشنودی فرموده اند، در سایر حوزه های هنری هم فعالان و هنرمندان با تمام توان به تبیین واقعیت های ایران اسلامی بپردازند و اندیشه و فلسفه نظام سلطه و غرب اندیشان را به چالش بکشند.

در این برنامه محمدمهدی سماوات رئیس حوزه هنری استان همدان ضمن قدردانی از اهتمام دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری (مدظله عالی) جهت اکران خصوصی مستند غیررسمی ۴ در بین اهالی فرهنگ و ادب همدان گفت: مستندهای غیررسمی روایتی رسمی از چهره حقیقی و واقعی انقلاب است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند