اولین مرحله دومین رویداد ملی استاپ موشن در کاشان برگزار شد

02:000

اولین مرحله از رویدادهای استانی دومین رویداد ملی استاپ موشن ۲۸ مهرماه ۱۴۰۱ در شهرستان کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، آموزش و ساخت استاپ موشن موضوع این رویداد یک روزه حضوری بود که با حضور ۲۰ تیم دانش‌آموزی و همت حوزه هنری کودک و نوجوان انقلاب اسلامی در دانشگاه فرهنگیان کاشان برگزار شد.

بیش از ۸۰ دانش آموز در قالب ۲۰ تیم در رویداد استاپ موشن کاشان حضور داشتند و در این رویداد، علاوه بر آموزش تکنیک استاپ موشن به ساخت نمونه کار استاپ موشن پرداخته شد.

محسن مشرقی دبیر برگزاری دومین رویداد ملی استاپ موشن با اشاره به اینکه این رویداد با دیگر رویدادهای آموزشی متفاوت است، به تشریح فضای رویداد پرداخت.

این فعال حوزه استاپ موشن تأکید کرد: رویداد ملی استاپ موشن یک رویداد خلاقانه است. در این رویداد همه به صورت تیمی حضور داشتند، به صورت تیمی ایده‌پردازی می‌کنند، سناریو می‌نویسند و استاپ موشن می‌سازند. این رویداد، رویداد هم‌آموزی و همفکری برای تولید کارهای هنری جذاب و اثربخش است. در این رویداد هیچ کس بیکار و صرفاً شنونده نیست. فضایی است کاملاً تعاملی و اثربخش که همه یاد می‌گیرند چگونه در یک روز استاپ موشن بسازند و در پایان روز به خروجی برسند و نمونه کار ارائه بدهند.

در بخش ابتدایی این رویداد، کارگاه آموزش استاپ موشن برگزار شد. در ابتدای کارگاه مسعود شریفی از فعالین حوزه استاپ موشن به معرفی تکنیک استاپ موشن و چیستی این تکنیک پرداخت.

در ادامه، امین زیلویی انیماتور استاپ موشن به تفاوت‌های استاپ موشن با انیمیشن پرداخت. در پایان کارگاه نیز، محسن مشرقی دبیر رویداد، به معرفی چند نمونه استاپ موشن پرداخت و تأکید کرد که خلاقیت مهمترین چاشنی استاپ موشن است و شما باید بتوانید با کمترین تجهیزات و با نگاهی خلاقانه کارهای فوق العاده تولید کنید.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند