اولین رویداد «امید هنر» در خوزستان برگزار می‌شود

02:410

اولین رویداد «امید هنر» به همت واحد نمایش حوزه هنری خوزستان به منظور ساماندهی، تقویت و توانمدسازی گروه‌های نمایشی مساجد استان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، آرش ساربان مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان اهواز اظهار کرد: حوزه هنری چند سالی است که در باب حمایت از   جریان فرهنگ سازی و تولیدات آثار نمایش بچه‌های مسجد، دفتری را به نام دفتر بچه‌های مسجد کشور راه‌اندازی کرده و در استان‌ها هم ذیل واحد هنرهای نمایشی این دفتر راه اندازی شده است.

وی یکی از فعالیت‌های این دفتر را برگزاری جشنواره‌ تئاتر بچه‌های مسجد به صورت استانی و کشوری دانست و افزود: هدف از این رویداد ساماندهی، توانمندسازی و تقویت آثار بچه‌های مسجد است.

وی با بیان اینکه قصد داریم با تولید آثار هنری به ویژه تئاتر مفاهیم اجتماعی، مذهبی، دینی و انسانی را با زبان هنر در مساجد رواج دهیم اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز بر اشاعه فرهنگ دینی و مذهبی با زبان هنر تاکید کرده‌اند.

ساربان تصریح کرد: به همین منظور حوزه هنری خوزستان تصمیم گرفت در سال جاری رویدادی را به نام «امید هنر» برگزار کند که ابتدا مساجدی که در زمینه تئاتر چه در گذشته و چه هم اکنون فعالیت داشتند را ثبت و ساماندهی کند و سپس اساتید بخش آموزش حوزه هنری در مساجد حضور پیدا می‌کنند و شاخه های ،  مدیریت گروه‌های تئاتر، بازیگری، کارگردانی و نویسندگی را در سطح مساجد آموزش می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه این دوره‌ها ویژه نوجوانان و جوانان ۱۱ تا ۲۳ سال مساجد است عنوان کرد: بعد از مرحله مقدماتی، کارگاه‌های پیشرفته همچون کارگاه‌های خلاق و حتی نویسندگی خلاق برگزار می‌شود و در دوره‌های بالاتر به مرحله ایده تا اجرا خواهیم رسید.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه این برنامه سه ساله است ابراز کرد: امیدواریم این دوره در آینده مثمرثمر باشد و بتوانیم مفاهیم فرهنگی را در مساجد که مامنی برای حضور اقشار مختلف جامعه است، با زبان هنر انتقال دهیم.

وی با اشاره به دفتر بچه‌های مسجد مرکز هنرهای نمایشی، جشنواره‌ای به نام «گلدسته‌ها» با موضوع نمایشنامه ‌نویسی برگزار می‌شود که بیشتر به تولید نمایشنامهایی با زمینه سازی اجراهای کوچک و راحت‌الانتقال است اظهار کرد: تاکنون ۱۷۰ نمایشنامه در این جشنواره نوشته شده که بچه‌های مسجد می‌توانند از این آثار که به صورت کتاب، دفتر دیجیتال و آنلاین در دسترس قرار گرفته بهره‌مند شوند و به مرحله اجرا بگذارند.

ساربان بیان کرد: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند تا (۵ بهمن) از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ با شماره تلفن ۰۹۳۷۱۵۲۷۱۹۴ تماس حاصل نمایند.

وی یاد آور شد: رویداد «امید هنر» توسط واحد نمایش حوزه هنری خوزستان و با همکاری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد، سازمان بسیج هنرمندان و معاونت فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند