اولین دفتر هنر مردمی حوزه هنری انقلاب اسلامی افتتاح شد

04:010

اولین دفتر هنر مردمی حوزه هنری در شهرستان بشرویه استان خراسان جنوبی افتتاح، و طی حکمی از سوی معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، مجید کریمیان به عنوان «مدیر مرکز هنر مردمی معاونت راهبری استان‌های حوزه هنری» منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز شنبه یکم خردادماه، با حضور میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، وحید یامین‌پور رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی و محمد قاسمی‌پور مدیر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استان‌های حوزه هنری، اولین دفتر هنر مردمی حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور در شهرستان بشرویه افتتاح شد.

در این مراسم با حکم میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، مجید کریمیان رئیس حوزه هنری استان خراسان جنوبی به‌عنوان «مدیر مرکز هنر مردمی معاونت راهبری استان‌های حوزه هنری» معرفی شد.

مرادی‌بیناباج در این مراسم گفت: افتتاح نخستین دفتر هنر مردمی حوزه هنری خراسان جنوبی در شهرستان بشرویه یکی از مهم‌ترین افتخارات است.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب، اولین اجتماع و گروه صنفی که وارد شد و به انقلاب لبیک گفت گروه‌های سرود مردمی بود، افزود: نشر ارزش‌های اسلامی که دوره اوج خود را در دهه ۶۰ سپری کرد، اکنون به گونه‌ای دیگر در حال بارورسازی است.

وی ادامه داد: بازگشت به این اصل ناب و جریان‌ساز برای هنر انقلاب اسلامی که مبتنی بر ظرفیت‌های مردمی است، امروز برای ما لازم است.

مرادی با تأکید بر استفاده از هنر با استفاده از ظرفیت‌های زمان، تصریح کرد: روحیه‌ای در حوزه هنری خراسان جنوبی فعال است که امیدواریم به سایر شهرستان‌های کشور نیز صادر شود تا ادبیات مردمی انقلاب اسلامی شکل گیرد.

وی با بیان اینکه آقای کریمیان از این پس برای تکثیر این الگو در کنار پست خود فعالیت خواهند کرد، افزود: گروه‌های مردمی را تا جای امکان کمک و همراهی خواهیم کرد.

مجید کریمیان رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با بیان اینکه هنر پس از انقلاب از دل مردم بیرون آمد و در طی ۱۰ سال با رویش جشنواره فیلم مردمی عمار جریان‌های مختلف سرود مردمی در کشور مجدد شکل گرفت، گفت: اکنون شاهد رویش این هنر در استان هستیم.

در متن حکم مجید کریمیان آمده است:

«هنر در مدرسه‌ی عشق نشان‌‌دهنده‌ی نقاط کور و مبهم معضلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، نظامی است. هنر در عرفان اسلامی ترسیمِ روشن عدالت و شرافت و انصاف، و تجسیم تلخکامی گرسنگانِ مغضوبِ قدرت و پول است. امام خمینی (ره)

برادر ارجمند؛ جناب آقای مجید کریمیان

با سلام و تحیت؛

شجره‌‌ی طیبه هنر انقلاب اسلامی از همان نخستین روزهای پیروزی نهضت به پشتوانه‌ی مردمی خویش جوانه زد و تا پایان دهه‌ی پربرکت شصت، همچنان بالید و ثمر داد. مردمی خوش ذوق و قریحه که هنر برایشان نه اسباب سرگرمی، بلکه سلاحی برای حفظ و اشاعه‌ی آرمان‌های مکتب حضرت روح‌الله (ره) بود.

از یادها نرفته است که هنر مردمی انقلاب چه شورانگیز و شوق‌آفرین در سنگر مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و محافل اجتماعِ امت حزب‌الله به ترسیم اثرگذار ارزش‌های انقلاب می‌پرداخت؛ چنانکه هم راوی ایثار، حق‌طلبی و آرمان‌جویی جبهه‌ی مستضعفین بود و هم بسترساز رشد و شکوفایی هنر فاخر انقلاب اسلامی شد.

امروز به گواهی فرهیختگان هنر انقلاب، احیاء و تقویت ظرفیت‌های مردمی هنر در جای جای ایران عزیز ضرورت دارد. این مقصود که از راهبردهای اصلی دوران تحولی حوزه‌ی هنری است با شناسایی استعدادها، بازآفرینی الگوها و فعال‌سازی ظرفیت‌های هنر انقلاب در بستر عمومی جامعه قابل تحقق است.

بر همین اساس شما را که خود از پیشروان متعهد و همیشه در میدان هنر مردمی انقلاب بوده‌اید، با حفظ سمت به عنوان «مدیر مرکز هنر مردمی معاونت راهبری استان‌های حوزه‌ی هنری» منصوب می‌نمایم.

از شما انتظار می‌رود با التفات به شرح وظایف محوله و در چهارچوب اسناد بالادستی، به‌ویژه سند تحولی معاونت و همکاری و تعامل با سایر ارکان جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی، مجموعه‌ی مراکز استانی حوزه‌ی هنری را در ره‌سپاری به سوی غایات مطلوب و تحقّق چشم‌انداز موضوعه، یاری و همراهی کنید.

توفیق شما را در جلب رضایت حق‌تعالی در ذیل توجهات حضرت ولیّ عصر (عج) خواستارم.

میثم مرادی بیناباج- معاون راهبری استان‌ها»

 

در این مراسم همچنین از دو اثر کوتاه مستند شهیده نسترن خسروی و نماهنگ «خروش» رونمایی شد.

دفتر هنر مردمی حوزه هنری انقلاب اسلامی با حمایت از هنرمندان متعهد انقلابی در زمینه‌های فرهنگی و هنری، مستندسازی، فیلم، سرود، شعر، هنرهای نمایشی، تاریخ شفاهی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند