اولین جشنواره عکس «قاب بهشت» در شهرکرد به پایان رسید

02:220

اولین جشنواره عکس «قاب بهشت» با تاکید بر بیان تصویری و هنرمندانه از آیین‌های ماه مبارک رمضان، نمایش جلوه‌های عبادت، راز و نیاز و روایت تصویری معنویت، با هدف حفظ و اشاعه فرهنگ و معارف دینی و مذهبی در شرایط موجود با حضور پرشور عکاسان استانی و با ارائه بیش از ۳۰۰ اثر در شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، آیین اختتامیه اولین جشنواره عکس «قاب بهشت» با حضور کریم منزوی، احمد تاجی و امین پاسی شیرازی به عنوان هیئت داوران مسابقه، احسان قائدی، مسئول حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری و جمعی از مسئولان، عکاسان و هنرمندان استانی در کافه گالری هنر شهرکرد برگزار شد.

جشنواره عکس «قاب بهشت» به همت حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی و مدیریت ارتباطات شهرداری شهرکرد در ۲ بخش حرفه‌ای و مردمی شکل گرفت.

این رویداد هنری که برای اولین‌بار با تاکید بر بیان تصویری و هنرمندانه از آیین‌های ماه مبارک رمضان، نمایش جلوه‌های عبادت، راز و نیاز و روایت تصویری معنویت برپا شد، سرآغاز و نقطه عطفی در راستای حفظ و اشاعه فرهنگ، معارف دینی و مذهبی در شرایط موجود بود که با حضور پرشور عکاسان هنرمند و با ارائه بیش از ۳۰۰ اثر در این ۲ بخش برگزار شد.

آنچه که هیئت داوران این جشنواره در نظر داشتند، نگاه خلاقانه و هنرمندانه عکاسان در به نمایش گذاشتن مراسم معنوی و عبادت ماه مبارک رمضان در دوران شیوع کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود.

این جشنواره می‌تواند ضمن فراهم کردن بستری مناسب در راستای ارائه توانمندی‌ها و خلاقیت‌ عکاسان، گامی موثر در جهت ارائه تصاویر ماندگار و نمایش جلوه‌های گوناگون راز و نیاز از ماه مبارک رمضان باشد.

در مرحله اول داوری از میان بیش از ۳۰۰ اثر ارسالی، ۴۰ اثر در بخش حرفه‌ای و ۱۸ اثر در بخش تلفن همراه انتخاب شدند.

و در نهایت نیلوفر رخشان، سحر شمسی‌پور و مصطفی قربانی به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را در بخش حرفه‌ای و لیلا صالحی، علی حقی و عباس رفیعی نیز رتبه‌های اول تا سوم در بخش مردمی را کسب کردند.

همچنین از زهرا مختارپور، فاطمه اسماعیلی و بهاره بستان در بخش حرفه ای و از زهرا بهرامی و فیروزه دهقانی در بخش موبایلی تقدیر به عمل آمد.

از عکاسان آثار برگزیده با هدایا و لوح تقدیر در حضور مسئولان تقدیر شد.

در پایان هیئت داوران اولین جشنواره «قاب بهشت» از تلاش مسئولان حوزه هنری استان، سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شهرکرد، مدیریت ارتباطات شهرداری شهرکرد و شورای سیاست‌گذاری، دبیر تخصصی جشنواره و کلیه هنرمندان، خصوصا عکاسان که تمام تلاش خود را برای برگزاری شایسته این رویداد مهم فرهنگی هنری مبذول داشتند، تقدیر و تشکر به عمل آورد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند