در دیدار مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با سفیر فلسطین صورت گرفت؛
اهداء جایزه ویژه مسابقه «فلسطین تنها نیست» به هنرمند غزه‌ای

03:000

در جریان دیدار مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی با سفیر فلسطین در ایران، جایزه بخش ویژه مسابقه «فلسطین تنها نیست» به خانم «حنین العمصی» -هنرمند فلسطینی- اعطاء شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، خانم العمصی در این مسابقه بین‌المللی، برنده «جایزه ویژه» مسابقه شده بود که به‌دلیل آنکه امکان حضور این هنرمند اهل غزه در ایران و دریافت جایزه توسط وی وجود نداشت، این جایزه در اختیار سفارت فلسطین قرار گرفت تا به وی اهداء شود.

در این دیدار مسعود شجاعی‌طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و دبیر مسابقه بین‌المللی کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست»، با بیان اینکه یکی از موضوعات مهمی که از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی به طور مستمر پیگیری می‌شود، مسئله اشغال فلسطین توسط رژیم جعلی صهیونیستی و حمایت از مردم ستمدیده فلسطین است، افزود: مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری تاکنون مسابقات و رویدادهای فرهنگی و هنری مختلفی را برای همراهی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین برگزار کرده که با توجه به جایگاه معتبری که در میان هنرمندان ایران و جهان دارد، هنرمندان برجسته‌ای از کشورهای مختلف جهان در این مسابقات و رویدادها شرکت کرده‌اند.

دبیر مسابقه بین‌المللی کارتون، کاریکاتور و پوستر «‌فلسطین تنها نیست» در ادامه افزود: در این مسابقه، هنرمندانی از ۶۶ کشور جهان شرکت داشتند که در نتیجه بیش از ۲۵۰۰ اثر به این جشنواره ارسال شد و داورانی از هنرمندان شناخته شده ایران و ۴ کشور جهان، داوری آثار این مسابقه را بر عهده داشتند.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در ادامه گفت: انتشار کتاب گزیده آثار این مسابقه و برگزاری نمایشگاه حضوری در سه تالار حوزه هنری و نمایشگاه مجازی در سایت «ایران کارتون»، از فعالیت‌های قابل توجه بعد از برگزاری این مسابقه بود که با استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان روبه‌رو شد، به گونه‌ای که تا هشتم خردادماه بیش از ۴۰۰ هزار بازدید از سایت ایران کارتون صورت گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از موضوعات این مسابقه این بود که «در جریان جنگ جهانی دوم مسببان جنگ مشخص بودند، چرا سرزمینی از همان عاملان جنگ به رژیم صهیونیستی داده نشد و فلسطین اشغال شد؟» افزود: این سئوال مهمی است که  هنرمندان با زبان هنر به آن پاسخ دادند و آثار بسیار برجسته‌ای در این موضوع تولید شد، بخش دیگری از مسابقه نیز به سازشکاران و رژیم‌های سازشکار برمی‌گشت که در این بخش نیز آثار بسیار زیادی از کشورهای مختلف به دست ما رسید.

در ادامه این دیدار، دبیر مسابقه بین‌المللی کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست»، جایزه خانم حنین العمصی – هنرمند اهل غزه – را که در بخش ویژه مسابقه برنده شده بود، شامل تندیس مسابقه، لوح تقدیر و جایزه ویژه مسابقه، برای ارسال به غزه و اهداء به هنرمند فلسطینی در اختیار سفارت فلسطین در ایران قرار داد.

تشکر از حمایت حوزه هنری و هنرمندان آزاده

صلاح زواوی سفیر فلسطین در ایران نیز در این دیدار با تشکر از حمایت حوزه هنری و هنرمندان ایرانی و هنرمندان آزاده جهان از آرمان ملت فلسطین گفت: باعث افتخار است که هنرمندان متعهد با استفاده از ابزار هنر به مسئله فلسطین می‌پردازند و از آرمان آزادی فلسطین حمایت می‌کنند.

وی در ادامه افزود: اینکه خانم حنین العمصی به عنوان یک خانم هنرمند اهل غزه در این مسابقه برگزیده شده است باعث خوشحالی ماست و سعی می‌کنیم جایزه  را در اسرع وقت به ایشان برسانیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند