انتشار نخستین نمایشنامه‌های پروژه‌ آموزشی چهارفصل تئاتر ایران

01:340

نخستین مجموعه نمایشنامه‌های خروجی پروژه‌ آموزشی چهارفصل تئاتر ایران منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ایوب آقاخانی مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری و مؤسس و سرپرست پروژه‌ آموزشی جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران، از انتشار ۲ جلد از خروجی‌های دور نوین این پروژه که اینک در حال برگزاری پنجمین فصل از دور جدید است، تحت عنوان «فصل سفید ۱» و «فصل سفید ۲» توسط انتشارات سوره‌ مهر خبر داد.

جلد اول این مجموعه که «فصل سفید ۱» نام دارد، شامل سه نمایشنامه‌ «بی‌مصرف‌ها» نوشته‌ سعید بادینی از سیستان و بلوچستان، «کافه‌ی چیا» نوشته‌ صابر دل‌بینا از کردستان و «صدای ما سفید است» نوشته‌ عارف مهتاب از اردبیل و جلد دوم که «فصل سفید ۲» نام دارد شامل ۲ نمایشنامه‌ «عمه‌خانم» نوشته‌ اباذر محمدحسنی از خوزستان و «تماشاخانه‌ای در فیشرآباد» نوشته‌ سروش بهاری از مازندران است.

ایوب آقاخانی در این زمینه بیان کرد: «فصل سفید» را به‌عنوان نام ثابت مجموعه نمایشنامه‌های هنرمندان مقیم استان‌های کشور که در فصل‌های مختلف این پروژه‌ آموزش نمایشنامه‌نویسی شرکت کرده و توسط هیئت‌ علمی فصل نمره و رتبه‌ قابل قبول می‌گیرند در نظر گرفته‌ام و امیدوارم به شماره‌های مجلدات «فصل سفید» مدام افزوده شود. به‌هرحال با همکاری نشر محترم سوره‌ مهر، دسترسی دوستانمان در استان‌های مختلف به نمایشنامه‌های همکارانشان آسان‌تر خواهد شد.

خروجی فصل‌های دیگر دور نوین این پروژه‌ آموزشیِ سراسری در نوبت چاپ قرار دارد و پس از اتمام هر فصل، نتیجه‌ ارزیابی مثبت اعضای هیئت علمی فصل، منجر به صدور مجوز چاپ آثار در قالب «فصل سفید» خواهد شد.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند