انتشار فراخوان کارگاه تخصصی آشنایی با تدوین تاریخ شفاهی دفاع مقدس در کردستان

02:160

دفتر فرهنگ ومطالعات پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با همکاری مؤسسه فرهنگی وهنری آوای چکاوک کردستان، کارگاه تخصصی آشنایی با شیوه جمع آوری و تدوین تاریخ شفاهی دفاع مقدس را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان در نشستی خبری گفت: به منظور نشر وحفظ ارزش های انقلاب اسلامی ودفاع مقدس و ضرورت تدوین تاریخ شفاهی در حوزه های تاریخ نگاری، واقعه نگاری و خاطره نگاری حوزه هنری  با همکاری مؤسسه فرهنگی وهنری آوای چکاوک در راستای تربیت نیروهای جوان ومستعد در زمینه فعالیت در بخش ثبت و ضبط تاریخ شفاهی دفاع مقدس کارگاه تخصصی آشنایی با شیوه‌ی جمع آوری و تدوین تاریخ شفاهی دفاع مقدس را در نیمه دوم اسفند ماه ۱۴۰۰ و فروردین ۱۴۰۱ برگزار می کند.

وی با اشاره به رایگان بودن حضور علاقه مندان در این دوره های تخصصی گفت: در این دوره مدرسان کارگاه آقایان محمد قاسمی پور مسئول دفتر فرهنگ ومطالعات پایداری حوزه هنری کشور و “محمد فایق فرجی” از اساتید برتر حوزه تاریخ شفاهی استان که چندین عنوان کتاب را هم تألیف کرده اند در مدت زمان ۸ جلسه کارگاهی شیوه های تخصصی مصاحبه و نحوه‌ی تدوین مصاحبه ها با محوریت دفاع مقدس را به علاقه مندان آموزش می دهند.

مرادی  افزود: آشنایی با تاریخ شفاهی، نگاهی به تاریخ نگاری جدید، بررسی نگرش سنتی به تاریخ نگاری، تحریف تاریخ، اهداف تاریخ شفاهی، ویژگی تاریخ شفاهی، ساختار تاریخ شفاهی، جایگاه تاریخ شفاهی در تحقیقات تاریخی، تاریخ شفاهی در ایران  از جمله سرفصل های آموزشی است که در این دوره به آن پرداخته خواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان کردستان درخصوص شرایط شرکت کنندگان و نحوه ثبت نام گفت:تمامی علاقه مندان به موضوع تاریخ شفاهی و نویسندگی با محوریت تاریخ شفاهی دفاع مقدس می توانند در این کارگاه تخصصی که رایگان برگزار می گردد حضور پیدا کنند و قطعا با توجه به محدودیت تعداد افراد، زمان ثبت نام ملاک حضور در کلاس ها خواهد بود.

وی تصریح کرد: از امتیازات این دوره درکنار صدور گواهی معتبر برای شرکت کنندگان، استفاده از برگزیده‌گان دوره درقالب قرارداهای مشخص جهت فعالیت در زمینه پروژه های مرتبط با تاریخ شفاهی دفاع مقدس در سطح استان خواهد بود.

مرادی گفت: علاقه مندان می توانند تا ۱۰اسفند ماه ۱۴۰۰ با مراجعه حضوری به دفتر فرهنگ ومطالعات پایداری حوزه هنری استان کردستان  و یا با شماره تماس های ۳۳۲۴۳۶۲۴-۳۳۲۲۷۱۲۵و۳۳۲۴۳۶۴۶ داخلی۱۴  نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند