انتشار فراخوان پنجمین جشنواره سالانه کارتون و کاریکاتور فجر کردستان

02:580

خانه کارتون وکاریکاتور حوزه هنری استان کردستان و سازمان بسیج هنرمندان استان  در راستای سیاست ها و اهداف محوری خود فراخوان پنجمین  جشنواره سالانه کارتون و  کاریکاتور فجر کردستان را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان در نشستی خبری با اشاره به اهمیت نقش هنر در انتقال مفاهیم ارزشی گفت: این جشنواره  به منظور بهره گیری از هنر در بیان روشنگری وآسیب شناسی وچاره جویی مشکلات موجود روز در ایران و جهان هرساله با همکاری و مشارکت حوزه هنری و سازمان بسیج هنرمندان استان برگزار می گردد.

وی گفت: جاهلیت مدرن، حقوق بشرآمریکایی، استکبارستیزی، جهاد،مقاومت، اتحاد، سبک زندگی ایرانی اسلامی موضوعات این جشنواره در نظر گرفته شده است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان ادامه داد:  ایجاد فضای مناسب رقابتی میان هنرمندان،  ایجاد انگیزه و تقدیر از هنرمندان، ارتقا فرهنگ عمومی و تغییر نگرش دراین خصوص، آشنایی مخاطبان با سیاست های سلطه طلبانه و خارج از چارچوب های بین المللی کشور آمریکا و معضلات‌و‌مشکلات‌فرهنگی‌و‌اجتماعی ناشی‌ از نفوذ فرهنگ‌ بیگانه‌و‌تبلور‌آن‌در‌آثار هنری از اهداف این دوره از جشنواره است .

سرهنگ عباس داودنیا رئیس سازمان بسیج هنرمندان نیز در این نشست خبری با اشاره به توانمندی های هنری کارتونیست های کشور گفت : این جشنواره در پنجمین د.وره خود در تلاش است تا بتواند با زبان هنر و نقش آفرینی هنرمندان به اهداف مورد نظر خود که همانا، جاهلیت مدرن و حقوق بشر آمریکایی، استکبارستیزی و جهاد همه جانبه جبهه مقاومت و اتحاد آزادی خواهان دنیا در برابر جبهه استکباراست را به تصویر بکشد.

وی در مورد شرایط شرکت در جشنواره نیز مواردی را به شرح زیر بیان کرد:

–  هر متقاضی می‌تواند حداکثر پنج اثر را در هر بخش ارسال کند.

– ارسال آثار از طریق ایمیل به پست الکترونیکی  جشنواره به آدرس  kurdistancartoon@gmail.com که باید با فرمت jpg و رزولوشن (وضوح) dpi300 و در حجم کمتر از ۴مگا بایت ارسال گردد.

-ارسال (نام و نام‌خانوادگی، آدرس پستی، آدرس ایمیل، تلفن، عکس و سوابق کاری) در قالب فایل word توسط هنرمند الزامی است.

-به هنرمندانی که آثارشان در کاتالوگ چاپ شود نسخه‌ای از کاتالوگ اهدا گردیده و آثار ایشان طی برگزاری نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.

وی در خصوص گاه شمار جشنواره گفت : ۲۴ بهمن ماه آخرین مهلت ارسال آثار خواهد بود و این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

داودنیا ادامه داد:  چاپ نمایشگاهی تمام آثار برعهده برگزارکننده است. و ستاد برگزاری جشنواره مجازاست آثار انتخاب شده را در امور انتشاراتی، تبلیغاتی و اطلاع رسانی جشنواره مورد استفاده قراردهد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان در مورد جوایز جشنواره نیز تشریح کرد:

ـ نفراول: ۱۵ میلیون ریال و لوح تقدیر

نفردوم: ۱۰ میلیون ریال و لوح تقدیر

نفرسوم: ۷ میلیون ریال و لوح تقدیر

به سه نفراز افراد حائزرتبه های بعدی دیپلم افتخار و جایزه نقدی پرداخت خواهد شد.

وی در پایان گفت: نمایشگاه آثار برتر در نیمه اول اسفند ماه در شهرهای سنندج، بیجار و سقز برگزار می شود و برگزیدگان همزمان با سالروز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) در سنندج طی مراسمی معرفی و تجلیل به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند