به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛
انتشار فراخوان شعر ترکی «اوره‌ک‌لر سرداری»

01:170

حوزه هنری استان اردبیل با مشارکت نهادهای فرهنگی استان، فراخوان شعر ترکی اوره‌ک‌لر سرداری(سردار دل‌ها) را منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مضامین نو و بدیع درباره‌ ابعاد مختلف زندگی و شخصیت شهید سلیمانی در اولویت انتخاب این فراخوان است. موضوعاتی مانند: وجهه‌ مردمی، الگوبخشی جبهه‌ مقاومت در جهان، شخصیت معنوی و عاطفی، حضور میدانی در مبارزه با استکبار، تدبیر و فرماندهی مدبرانه، روحیه‌ ایثار و شجاعت، انتقام سخت، تداوم راه شهید و مکتب سلیمانی.

از مقررات فراخوان شعر ترکی «اوره‌ک‌لر سرداری» می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: شرکت در این فراخوان برای عموم شاعران با گویش‌های مختلف تُرکی در داخل و خارج از کشور آزاد است و هر شاعر می‌تواند در همه‌ قالب‌ها اعم از کلاسیک، هجایی و آزاد حداکثر ۴ اثر را تا تاریخ ۳۰ آذرماه ارسال کند.

مراسم اختتامیه روز شنبه ۱۱ دی‌ماه با حضور شاعران منتخب از ایران و کشورهای جمهوری آذربایجان و ترکیه برگزار می‌شود. همچنین آثار منتخب در کتاب مجموعه اشعار چاپ و منتشر خواهد شد و به نفرات اول تا دهم، ضمن قرائت اشعار در اختتامیه، لوح تقدیر و جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

گفتنی است، علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق فضای مجازی به شماره ۰۹۱۴۳۵۳۴۶۱۳ برای دبیر فراخوان وفا منافی ارسال کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با حوزه هنری استان اردبیل با شماره ۰۴۵۳۳۶۲۹۱۹۱ تماس بگیرند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند