انتشار فراخوان جمع‌آوری عکس، اسناد، فایل صوتی و تصویری انقلاب در اردبیل

02:000

فراخوان جمع‌آوری عکس، اسناد، فایل صوتی و تصویری انقلاب اسلامی استان اردبیل منتشر شد تا کتاب اسناد و عکس‌های انقلاب اسلامی در اردبیل منتشر شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امیر رجبی رییس حوزه هنری استان اردبیل در مراسم رونمایی از پوستر فراخوان جمع‌آوری عکس، اسناد، فایل صوتی و تصویری انقلاب اسلامی استان اردبیل که روز پنج‌شنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار شد، گفت: با توجه به اهمیت ترویج آثار انقلاب اسلامی و زنده نگه داشتن آرمان‌های انقلاب و انقلابیون برای نسل حاضر و آینده، لازم دانستیم این فراخوان را منتشر و اقدام به جمع‌آوری عکس، اسناد، فایل صوتی و تصویری انقلاب شکوهمند اسلامی نماییم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سندی گویا از روحیه آزادگی و بزرگی ملت است، اظهار داشت: دراین حادثه عظیم اقشار مختلف از همه جای کشور نقش داشتند و ضرورت دارد تا عکس و اسناد آن جمع‌آوری و برای آیندگان حفظ شود. لذا در نظر داریم از همه کسانی‌که شجاعانه در آن ایام اقدام به تهیه عکس کردند تا بسیاری از زیبایی‌های پنهان و آشکاری را که به برکت انقلاب اسلامی و تلاش‌های بی‌دریغ مردم شکل گرفته است به ثبت برسانند دعوت کنیم.

رجبی بیان کرد: علاوه بر عکاسان مطرح فعال در اردبیل، عکاسخانه‌ها، مجموعه‌داران، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی، مردم عادی، مساجد، هیئت‌های مذهبی، ادارات، ریش سفیدان محلات ششگانه، علما و بزرگان و مدارس و مدرسان پیشکسوت حوزه‌های علمیه و مردم شهرها و روستاهای تمام نقاط استان اردبیل مد نظر ماست.

رییس حوزه هنری استان اردبیل اضافه کرد: همچنین در این طرح به واقعه بازار، وقایع روز ۲۳ بهمن ۱۳۵۷، شهدا و شخصیت‌های انقلاب اسلامی، نقش اردبیل در جنبش سایر استان‌ها و حضور عشایر در تمام نقاط استان اردبیل پرداخته می‌شود.

در ادامه این برنامه حسین درازی و سیدامین موسوی به عنوان‌ متولیان جمع‌آوری اسناد معرفی شدند.

عموم علاقه‌مندان در شهرستان‌های استان اردبیل، می‌توانند جهت مشاهده کامل شرایط فراخوان به سایت حوزه هنری استان اردبیل به آدرس www.Artardabil.ir مراجعه نموده و یا عکس، اسناد، فایل صوتی و تصویری خود را به‌صورت حضوری به آدرس: اردبیل، بالاتر از میدان بعثت، روبروی نیروگاه، حوزه هنری استان تحویل و یا به شماره  ۰۹۰۳۷۰۶۴۹۹۷  در شبکه‌های اجتماعی ارسال نمایند.

گفتنی است اختتامیه این فراخوان در دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار و ضمن چاپ عکس‌ها و اسناد منتخب در کتاب نفیسی با نام اهدا کننده، به اهداکنندگان عکس‌ها و اسناد منتخب هدایای نفیسی داده می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند