انتشار شش نمایشنامه از نمایشنامه‌نویسان چهارمحال و بختیاری

01:310

از سوی واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، شش اثر نمایشنامه از نویسندگان استان منتشر می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: واحد نمایش حوزه هنری استان ۲۰ پس از بررسی و ارزیابی تعدادی از آثار هنرمندان استان با هدف چاپ مجموعه نمایشنامه، در نهایت شش اثر نمایشی را برگزید که در آینده در قالب کتاب منتشر خواهد شد.

حجت‌الله شیروانی افزود: نمایشنامه‌های «سکوت شب یلدا» و «بوته سبز» به نویسندگی رضا ولی‌پور دهکردی، «دو قبیله غریب» به نویسندگی مسلم سلیمانیان چالشتری، «خانه» به نویسندگی کاظم حیدری چالشتری، «قطعات جدا مانده یک جنایت معمولی» به نویسندگی قاسم اسماعیلی دهکردی، و «کافور» به نویسندگی سارا اسماعیلی، شش نمایش منتخب جهت چاپ هستند.

وی اظهار داشت: هنرمندان تئاتر در استان چهارمحال و بختیاری، هنرمندان خلاق و با تجربه تئاتر کشور محسوب می‌شوند که متأسفانه تاکنون آثار این هنرمندان به صورت گروهی و یک پارچه چاپ و به جامعه هنری معرفی نشده است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: موضوعات و مضمون آثار نمایشی تولیدی حوزه هنری در محورهای انقلاب و تمدن اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت پایداری، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی و مسائل اجتماعی و مسائل این چنینی است.

به گفته وی با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن اجراهای زنده، واحد نمایش حوزه هنری تلاش کرده در سال ۱۳۹۹ آثار تولیدی مکتوب را بیشتر حمایت کند.

گفتنی است، شش نمایشنامه انتخاب شده برای چاپ در ماه‌های آینده به چاپ خواهند رسید و در نشستی با حضور هنرمندان تئاتر استان رونمایی خواهند شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند