انتشارات سوره مهر اپلیکیشن اندرویدی «آشنایی با موسیقی نواحی ایران» را عرضه کرد

01:360

انتشارات سوره مهر اپلیکیشن تخصصی آشنایی و بررسی موسیقی نواحی مختلف ایران را در اختیار مخاطبان قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، معرفی موسیقی نواحی، آشنایی با سبک موسیقی و اساتید هر منطقه و نوایی از موسیقی سنتی نواحی به همراه تصاویر و ویدئوهایی از هر خطه برگرفته از کتاب «آشنایی با موسیقی نواحی ایران» به نگارش هوشنگ جاوید است.
اين كتاب در ۱۳ فصل به بررسی موسيقی نواحی ايران چون: موسيقی تركی، كردی،‌ بختياری،‌ مازندران،‌ خراسان، سيستان و … می‌پردازد.

«موسيقی نواحی ايران» در واقع به طور كوتاه به بررسی تاريخچه موسيقی مناطق ايران، نغمات، سازها، ملودی‌ها، دستگاه‌ها و بزرگان موسيقی اين مناطق پرداخته و ريشه‌ها و دلايل تاريخی و اجتماعی بسياری از تحولات در حوزه موسيقی را مورد توجه قرار می‌دهد.

جاويد كه در ادامه ديگر آثار موسيقايی خود به ويژه موسيقی مناطق، اقدام به انتشار اين اثر كرده است معتقد است: «موسيقی به بلندای تاريخ بشريت قدمت دارد». به نظر وی «پديد آمدن مسئله موسيقي منطقه‌ای يا ناحيه‌ای يا بومی از زمانی آغاز شد كه اجتماعات كلان،‌ يكدست و هم دل نخستين با تحولات مختلف فكری،‌ فرهنگی و نژادی كه اكثراً به صورت ايل و طايفه‌های كوچنده می‌زيستند، يا به يك جانشينی روی آوردند».

لازم به ذكر است از جاويد تاكنون آثاری چون: «نقش زن در موسيقی مناطق ايران»، «موسيقی آيينی قوم تركمن»، «آواهای روح‌نواز» و … منتشر شده است.

این اپلیکیشن هم‌اکنون در بازار به صورت رایگان در دسترس مخاطبان است.

لینک دانلود:

cafebazaar.ir/app/com.example.iraniansazdetails

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند