پیام تسلیت کوروش زارعی درپی درگذشت امین تارخ؛
امین تارخ معلمی جریان‌ساز در جامعه هنری بود

02:000

کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری طی پیامی درگذشت امین تارخ را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کورش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و  دبیر چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در پیامی درگذشت امین تارخ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشور را تسلیت گفت.پ

در متن این پیام آمده است:

«امین تارخ سال‌ها به‌عنوان یک بازیگر مؤلف تلاش کرد در هر سریال و اثری بازی نکند تا بیشتر در آثار ارزشی و دارای جایگاه هنری دیده شود.

تارخ هنرمندی است که او را با آثار ارزشی و مؤلفه‌های هنری می‌شناسند و این شناسه قابل تقدیر است.

زنده یاد تارخ هیچگاه جایگاه هنری خود را قربانی مسائل مالی نکرد تا همواره چهره او را با فیلم های درجه الف تاریخی ارزشمند و حائز اهمیت به یاد آوریم. بسیاری از فیلم و سریال‌هایی که تارخ در آنها نقش آفرینی و هنرنمایی کرده، بازآفرینی و جلوه ای از شخصیت‌های تاریخ اسلام بوده است.

امین تارخ معلمی جریان‌ساز در جامعه هنری بود و شاگردان بسیاری را طی سالیان گذشته تربیت، پرورش و به دنیای تئاتر، تلویزیون و سینما معرفی کرد. ایشان معلم و هنرمندی با اخلاق بود که در آموزشگاه خود به جامعه هنری ایران خدمت کرد.

مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری این ضایعه دردناک را به جامعه تئاتر، سینما و تلویزیون کشور و خانواده محترم زنده یاد تارخ تسلیت می‌گوید.»

گفتنی است امین تارخ بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما روز گذشته دوم مهر ماه در اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت و چهره در نقاب خاک کشید.

خاکسپاری این هنرمند پیشکسوت ساعت ۱۰ روز چهارم مهرماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا انجام می‌شود.

سریال‌های «ابن سینا»، «سربداران»، «اغما»، «خسوف»، «جراحت»، «آپارتمان»، «سفر سبز»، «معصومیت از دست رفته» از جمله آثار به یاد ماندنی تارخ است که با موضوعات تاریخی، اجتماعی و دینی و اعتقادی بودند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند