امضای تفاهم نامه حوزه هنری چهارمحال و بختیاری و ستاد کانون های مساجد

02:140

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری بیان کرد تفاهم‌نامه همکاری حوزه هنری با ستاد کانون‌ های مساجد چهارمحال و بختیاری استان منعقد شد تا آموزش های تخصصی هنری با رویکرد محصول محور و همچنین تولید و راه اندازی گروه های هنری جوانان در مساجد استان رونق بگیرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ستاد کانون‌ های مساجد چهارمحال و بختیاری گفت: تئاتر بچه های مسجد از مهمترین برنامه های حوزه هنری استان در سال ۱۴۰۱ در مساجد است که با هدف  پرورش و کشف استعداد های جوان و نوجوان در مساجد استان پایه گذاری شده است.

وی افزود: به غیر از تئاتر در صدد هستیم هنر های دیگر چون سرود، تجسمی، فیلم و نویسندگی را در مساجد استان رونق دهیم و با راه اندازی پاتوق های هنری و کلاس های آموزشی استعدا د های جوان و نوجوان مساجد را شناسایی کنیم.

رئیس حوزه هنری استان یاد آور شد: تفاهم‌نامه همکاری حوزه هنری با ستاد کانون‌ های مساجد چهارمحال و بختیاری منعقد شد تا در حوزه سرود، نمایش فیلم، داستان نویسی و فعالیت های هنری و برگزاری دوره ها و کارگاه های تخصصی شاهد ارتقای و رشد گروه های فعال در سطح کانون های مساجد سراسر استان باشیم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: این تفاهم نامه باهدف کمک به تحقق اهداف کانون های مساجد و لزوم توجه به بچه های مسجد و موثر نمودن این کانون ها بر مبنای تاکید مقام معظم رهبری منعقد شده است.

محمدرضا مظاهری افزود: توسعه همکاری ۲ جانبه، ارتقای مشارکت در زمینه های مرتبط با فعالیت هایی با رویکرد هنر انقلاب اسلامی و نیل به اهداف مشترک با عنایت به ظرفیت های متعالی دستگاه های طرف تفاهم از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

مظاهری بابیان اینکه ۴۵۴ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان چهارمحال و بختیاری فعالیت دارند افزود: فعالیت‌های کانون‌ها در حوزه‌های مختلف کتابخوانی و تشکیل گروه‌های سرود و تئاتر، طرح تلاوت نور و ترویج فرهنگ انس با قرآن، تولید فیلم و نماهنگ و … تعریف می‌شود.

وی با اشاره به بهره‌مندی از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری چه در حوزه هنری و چه در کانون‌های مساجد، اظهار کرد: انعقاد تفاهم‌نامه ویژه فعالیت‌ های مشترک در چهارمحال و بختیاری می‌تواند سبب تربیت نیروهای مستعد و هنرمندان انقلابی شود.

اولین تفاهم حوزه هنری و کانون مساجد برگزاری دومین جشنواره تئاتر بچه های مسجد «محرابیان» در استان چهارمحال و بختیاری است که به زودی فراخوان آن منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند