امضای تفاهم‌نامه همکاری حوزه هنری کردستان و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان

03:000

تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی، هنری بین حوزه هنری استان کردستان و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان امضاء شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان در این نشست که روز پنجشنبه ۱۰ تیرماه برگزار شد، گفت: ایجاد ارتباط و تعامل فی‌مابین حوزه هنری و جامعه روحانیت استان می‌تواند زمینه گسترش فرهنگ و هنر بر اساس موازین دینی و اسلامی را فراهم کند.

وی ادامه داد: استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود و بهره‌مندی متقابل از امکانات، استعدادها و توانمندی‌های طرفین در کنار گسترش موضوع فرهنگ و هنر می‌تواند زمینه بهره‌مندی هنرمندان از نظرات کارشناسی عالمان دینی در تولید آثار و همچنین بهره‌مندی جامعه روحانیت و خانواده آنان از فراگیری رشته‌های مختلف هنری مهیا شود.

وی تصریح کرد: در واقع با هنر می‌توان نقش مردم را در فضاهای مختلف جامعه پررنگ کرد و این یکی از ویژگی‌های شاخصی است که می‌تواند روحانیون استان را در ترغیب و آشنایی هر چه بیشتر مردم با ویژگی‌های دین مبین اسلام یاری کند.

رئیس حوزه هنری کردستان به ظرفیت‌های در اختیار روحانیون استان نیز اشاره کرد و گفت: نمازهای جمعه و یومیه‌ای که با حضور جمع قابل توجهی از مردم برگزار می‌شود، یک فرصت بسیار ارزشمند برای ارائه برنامه‌های فرهنگی و هنری است.

وی با اعلام آمادگی کامل در جهت گسترش تعامل با مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان ادامه داد: در بخش آموزش این امکان وجود دارد تا روحانیون و خانواده آنان که علاقه‌مند به فراگیری رشته‌های هنری هستند از توان و پتانسیل بالای هنرمندان این حوزه بهره‌مند شوند.

مرادی، هنر را عامل توسعه همه جانبه دانست و تأکید کرد: هنر از مهم‌ترین ابزارهای انتقال پیام است و روحانیون با بهره‌مندی از این پتانسیل و ابزار در انجام رسالت خود بسیار موفق‌تر خواهند بود.

وی به آثار بسیاری از جمله فیلم محمد (ص)، سریال یوسف (ع) اشاره کرد و گفت: امروز تمامی کسانی که این فیلم و سریال را دیده‌اند علاوه بر فهم داستان، به خوبی پیام قرآنی آن را درک کرده‌اند که شاید تنها با ابزار کلامی نتوان به آن رسید.

حجت‌الاسلام علی حسینی‌فر مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان کردستان نیز با فراهم شدن زمینه‌های همکاری میان حوزه هنری و این مرکز گفت: حوزه هنری کردستان فعالیت‌های خوبی را در عرصه‌های هنری، فرهنگی و اجتماعی انجام داده است و به‌عنوان یکی از مراکز فعال و پویا در سطح استان نقش ارزنده‌ای را در ارتقای شاخص‌های فرهنگی و هنری استان ایفا کرده است.

حسینی‌فر اظهار کرد: هم اکنون ۵۰۰۰ روحانی استان تحت پوشش خدمات حوزه‌های علمیه استان قرار دارند که در میان این روحانیون علاقه‌مندان فعالیت هنری چشمگیر است.

وی با قدردانی از اعلام آمادگی حوزه هنری در خصوص آموزش‌های تخصصی رشته‌های هنری ادامه داد: امیدواریم تفاهم صورت گرفته با تولید آثار مناسب هنری، اقدامات و فعالیت‌های مختلف فرهنگی-اجتماعی، جامعه‌ای با الگوی اسلامی در کشور را به دنبال داشته باشد.

در این تفاهم‌نامه، ایجاد هم‌افزایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های هر دو مجموعه در کنار تعامل، همکاری و مشارکت در برنامه‌ریزی و اجرای بهینه برنامه‌های فرهنگی وهنری، تبادل تجربیات، دانش و اطلاعات، حضور مؤثر و هدفمند طلاب، روحانیون و هنرمندان در جشنواره‌ها، برنامه‌ها و مسابقات مختلف هنری، تلاش در جهت ارتقاء سطح آگاهی جامعه با بهره‌گیری هنر دینی مورد تأکید قرار گرفته است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند