امضای تفاهم‌نامه همکاری حوزه هنری مازندران با دانشگاه علوم پزشکی استان

02:530

رئیس حوزه هنری مازندران به اتفاق معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان، تفاهم‌نامه‌ای با هدف همکاری‌های مشترک امضاء کردند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هفته گذشته تفاهم‌نامه یادشده میان محمدرضا حق‌شناس معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری استان، با هدف استفاده بهینه از توانمندی، امکانات و ظرفیت‌های موجود در جهت گسترش هنر و کشف استعدادهای خلاق در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برای ارتقاء دانشجویان منعقد شد.

گفتنی است، در این جلسه محمدرضا حق‌شناس معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، مهدی معصومی رئیس حوزه هنری استان، امیرسعید حسینی مدیر فرهنگی، فوق برنامه و توسعه فعالیت‌های قرآنی، علیرضا پاک‌بین معاون فرهنگی، یاسر یمینی مسئول روابط عمومی حوزه هنری مازندران و ملیحه طالبی مسئول دبیرخانه دانشگاهی جشنواره بین المللی سیمرغ حضور داشتند.

معصومی گرجی در ابتدا ضمن تشکر و قدردانی از جامعه پزشکی و کادر درمان (در این روزهای سخت کرونایی) گفت: عنصر فرهنگ و هنر جهت‌دهنده مسائل اجتماع است و فرهنگ مانند حواس هر جامعه است که اگر به آن توجه نشود آسیب خواهد دید و ما می‌خواهیم در عرصه فرهنگ و هنر تأثیرگذار باشیم.

وی در تشریح اهمیت هنر در آینده جامعه گفت: درست است دانشجویان علوم پزشکی در حال تحصیل آکادمیک هستند، ولی بسیار مهم است که اهل فرهنگ و هنر هم باشند. یکی از اهداف ما ایجاد مرکز رشد و تلاش برای کشف استعداد دانشجویان است و بسیار خرسندیم که با دستگاه‌های دغدغه‌مند همکاری کنیم. کار جریان‌ساز و مهم باید در قالب هنر باشد تا تأثیر بیشتری بر جامعه بگذارد و هنر ابزار مؤثر کار است.

در ادامه امیرسعید حسینی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع)، از امضای تفاهم‌نامه ابراز خرسندی کرد و گفت: بن‌مایه‌های انقلاب اسلامی در رویکرد فعالیت‌های حوزه هنری می‌درخشد و این ویژگی‌های حوزه هنری برای دانشگاه یک بستر فرهنگی است؛ شکل‌گیری این همکاری فرصت خوبی در دسترس دانشجویان قرار خواهد داد.

همچنین محمدرضا حق‌شناس ضمن آرزوی سلامتی برای همه ملت ایران گفت: فرهنگ و هنر یکی از اجزای اصلی هر جامعه و کشوری است که داشتن آن به نوعی اصالت آن جامعه را نشان می‌دهد. هرچه در حوزه فرهنگی سرمایه‌گذاری کنیم به نفع جامعه است؛ چرا که این دانشجویان در آینده مدیران جامعه ما خواهند بود.

وی افزود: امیدوارم پیگیری‌های انجام شده و انعقاد این تفاهم‌نامه به ثمر برسد و دانشجویان بیشترین منفعت و سود را از این تفاهم‌نامه ببرند.

در پایان این نشست، تفاهم‌نامه‌ای در زمینه‌های همکاری فرهنگی هنری شامل برگزاری جشنواره، همایش‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری مشترک، کشف و جذب استعدادهای خلاق، ایجاد مرکز رشد در عرصه هنر انقلاب اسلامی، امور آموزشی و بالا بردن سطح دانش فرهنگی هنری دانشجویان و … امضاء شد.

شایان ذکر است که این تفاهم‌نامه در ادامه سیاست تمرکززدایی و استفاده بهینه از توان و ظرفیت دستگاه‌های اداری و اجرایی استان جهت گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری در اقشار مختلف صورت گرفت.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند