هم زمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی رخ داد؛
امضای تفاهم‌نامه میان حوزه هنری قم و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان

01:050

در نشستی با حضور سجاد عمرانی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و محمد علی روزبهانی رئیس حوزه هنری استان قم تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این تفاهم‌نامه با هدف توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های آموزشی، هنری و اجرایی بین دو سازمان منعقد شد. از جمله اهداف قید شده در این تفاهم‌نامه؛ توسعه و هم‌افزایی امکانات در رابطه با کتاب و کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه، تداوم جلسات همفكری و هم‌انديشی در رابطه با موضوعات فرهنگی و تدوين سازوكاری جهت كشف استعدادهای ادبی استان است.

سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های استان قم در ابتدای این نشست گزارشی از اقدامات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و همچنین وضعیت کتابخانه‌های استان قم ارائه داد.

عمرانی همچنین با اشاره به جایگاه کتابخانه‌های عمومی به عنوان باشگاه فرهنگی اجتماعی که می‌تواند نقش مهمی را در پازل فرهنگی استان ایفا کند، ارتباط بین دو سازمان را در جهت توسعه و گسترش عدالت فرهنگی در استان بسیار حائز اهمیت دانست.

در ادامه روزبهانی، رئیس حوزه هنری استان قم با مناسب دانستن زیرساخت‌های کتابخانه‌های عمومی استان قم، این کتابخانه‌ها را پایگاه‌های اجتماعی مناسبی برای گسترش فعالیت‌های هنری و فرهنگی دانست و ابراز امیدواری کرد که گسترش همکاری‌های بین دو سازمان در بهبود وضعیت فرهنگی استان قم مؤثر واقع شود.

در حاشیه این دیدار، رئیس حوزه هنری قم و معاون فرهنگی هنری این حوزه از کتابخانه عمومی شهدای نوبهار قم بازدید کردند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند