امضای تفاهم‌نامه اولین مرکز شتاب‌دهی هنر و رسانه در اصفهان

02:0070

حوزه هنری استان اصفهان و صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان تفاهم‌نامه مشارکت و سرمایه‌گذاری امضاء کردند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد شتاب‌دهنده کسب و کار با موضوع «هنر و رسانه» در راستای افزایش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در دفتر صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان امضاء شد.

اهمیت شتاب‌دهندگی در هنر

مجتبی شاه‌مرادی رئیس حوزه هنری استان اصفهان در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های حوزه هنری استان اصفهان گفت: بزرگ‌ترین مرکز آموزش هنری استان اصفهان (سوره) متعلق به حوزه هنری است. این مرکز در سال گذشته با وجود کرونا توانست چند هزار نفر هنرجو را آموزش دهد و این هنرجویان ظرفیت بسیار خوبی برای تأسیس استارتاپ‌های هنری هستند.

وی همچنین خانه هنرمندان و هنرستان‌های سوره اصفهان را از دیگر ظرفیت‌های حوزه هنری دانست و با اشاره به پتانسیل‌های این مراکز در پیشبرد استارت‌آپ‌های هنری و رسانه‌ای افزود: تعریف استارت‌آپ‌ها در هنر بسیار مهم و متفاوت از تعاریف رایج است.

رئیس حوزه هنری اصفهان گفت: هنرمندان معاصر ظرفیت‌های زیادی در این زمینه دارند که امیدواریم با تأسیس مرکز نوآوری «هنر و رسانه» اتفاقات خوبی در این زمینه رخ دهد.

وی با اشاره به اینکه اگر مفهوم شتاب‌دهندگی در هنرها تعریف شود، بخش عمده‌ای از مشکل صنایع خلاق در عرصه هنر و رسانه را در کشور حل می‌کند، ادامه داد: شتاب‌دهندگی در رسانه بهتر قابل درک است و تصویر روشنی از این شتاب‌دهندگی داریم، اما در هنر کار کمتری صورت گرفته است.

ظرفیت فعالیت در صنایع خلاق

در ادامه احمدورد مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: شتاب‌دهنده فعال در حوزه صنایع خلاق بسیار کم است و یکی از اولویت‌های ما حمایت از همین شتاب‌دهنده‌ها است.

وی با اشاره به فعالیت‌هایی که می‌توان برای گسترش شتاب‌دهنده‌ها انجام داد، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان در چهار بخش تسهیلات، سرمایه‌گذاری خطرپذیر، صدور ضمانت‌نامه‌های پژوهشی و تضمین تعهدات پژوهشگران تعریف می‌شود.

امیر محزونیه مدیر شتاب‌دهنده هنر و رسانه نیز با اشاره به اینکه اصفهان تشنه فعالیت‌ها و ایده‌های نو در زمینه هنر و رسانه است، تأکید کرد: تأسیس این شتاب‌دهنده تغییر چشمگیری در این فضا به وجود خواهد آورد.

وی اظهار امیدواری کرد با تاسیس و حرکت در زمینه استارت‌آپ‌های هنری گامی نو در بهبود این دو حوزه برداریم.

گفتنی است، با امضای تفاهم‌نامه مذکور، این شتاب‌دهنده برای حمایت از ایده‌های نو کسب و کار در زمینه فعالیت‌های هنری، به‌زودی آغاز به کار می‌کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند