افراد برتر جشنواره شعر «رحمه اللعالمین» معرفی شدند

01:350

افراد برتر نخستین جشنواره شعر «رحمه اللعالمین» که با موضوع هفته وحدت و به همت حوزه هنری و با همکاری شماری از ادارات و سازمان‌های فرهنگی در استان کردستان برگزار شد، معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مراسم پایانی نخستین جشنواره شعر رحمه اللعالمین در سنندج برگزار شد و طی آن افراد برتر در دو بخش شعر کردی و فارسی مورد تقدیر قرار گرفتند.

در مراسم پایانی این جشنواره که با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان ادارات و سازمان‌های دولتی استان برگزار شد، افراد برتر با رای هیئت داوران معرفی و از آنها تقدیر به عمل آمد.

۱۰۵ اثر از ۴۷ شاعر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که ۷۰ اثر فارسی، ۳۲ اثر کردی، ۲ اثر ترکی و یک اثر نیز به زبان عربی بود.

در بخش آثار فارسی این جشنواره محمد زارعی از دلیجان، سمیه تورجی از شیراز و خدابخش صفادل از نیشابور عنوان اول تا سوم را به دست آوردند.

در بخش کردی نیز ماموستا جلال مرادی از سنندج، علی قیسوندی از کامیاران و امجد ویسی از سنندج هم توانستند آثار برتر اول تا سوم را به خود اختصاص دهند.

نخستین جشنواره رحمه اللعالمین به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند