افتتاح نمایشگاه «نهضت سوادآموزی از دریچه هنر»/ هنر در حوزه فرهنگ‌سازی نقش بی‌بدیلی دارد

02:0010

استاندار اردبیل در مراسم افتتاح نمایشگاه «نهضت سوادآموزی از دریچه هنر» گفت: توجه به مقوله هنر و اتکا به این اصل اخلاق و ادب را در جامعه تلطیف کرده و زمینه‌ساز اعتلای انسان‌ها می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سیدحامد عاملی استاندار اردبیل عصر یکشنبه در مراسم گشایش نمایشگاه هنرهای تجسمی با موضوع «نهضت سوادآموزی از دریچه هنر» در اردبیل اظهار کرد: هنرمندان با برخورداری از روح لطیف و سرشار از عاطفه همواره سعی می‌کنند تا در جامعه مروج اخلاق، ادب و معرفت شایسته‌ای باشند که قطعاً سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند جامعه را از مهلکه سقوط اخلاقی و انسانی نجات دهد.

وی تصریح کرد: برای دور شدن از ناهنجاری‌ها ضروری است از ابعاد مختلف به فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای پرداخت چرا که امروز جامعه ما تشنه چنین معارف ارزشمندی است.

استاندار اردبیل گفت: هنرمندان استان اردبیل همواره سعی کردند تا با موضوع و محوریت مسائل اجتماعی، ارزشی و دینی اخلاقی نیکو و شایسته را در جامعه ترویج داده و به نوعی مروج این اصالت ارزشی باشند.

عاملی یاد و خاطره حجت‌الاسلام پناهی مدیر توانمند و باسابقه نهضت سوادآموزی و از روحانیون اخلاق‌مدار اردبیل را گرامی داشت و افزود: وجود چنین شخصیت‌هایی زمینه اعتلای ارزش‌ها و مبانی دینی و اخلاقی را در جامعه فراهم می‌آورد.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه «نهضت سوادآموزی از دریچه هنر» و مشارکت بالای هنرمندان هنرهای تجسمی در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش، حوزه هنری و فرهنگ و ارشاد باید با تداوم چنین حرکت‌های تأثیرگذار به تقویت و توسعه مبانی هنر ارزشی و دینی کمک کنند.

استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ما امروز در تلاطم زندگی مادی به وجود چنین حرکت‌های هنری اخلاق‌مدار و ادب‌محور نیاز داریم تا زمینه تربیت و تعالی نسل آینده فراهم آید.

گفتنی است؛ نمایشگاه «نهضت سوادآموزی از دریچه هنر» با حضور سید حامد عاملی استاندار اردبیل، رضوان باقلاچی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، حجت‌الاسلام مهدی ستوده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل، کلام‌الله صفری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل، مصطفی آمون مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان، پروانه رضاقلیزاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل و جمعی از مسئولین فرهنگی و هنری افتتاح و تا ۲۴ شهریورماه در نگارخانه زنده‌یاد شهرام رضایی به نشانی اردبیل، بالاتر از میدان علی‌آباد، روبروی نیروگاه برق، حوزه هنری استان، همه روزه به جزء روزهای تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۴ میزبان مخاطبان خود خواهد بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند