افتتاح نمایشگاه آثار مرتضی نصر با عنوان «ریشه ها» در اصفهان 

01:530

حوزه هنری استان اصفهان نمایشگاه «ریشه ها» را که  مروری بر آثار استاد مرتضی نصر است در روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه در عمارت تاریخی سعدی افتتاح می کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این نمایشگاه شامل ۳۵ اثر با موضوع اصفهان و ابنیه تاریخی آن است که با تکنیک های رنگ و روغن و آبرنگ کشیده شده اند.

نمایشگاه «ریشه ها» در ساعت ۱۸ روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه با حضور اساتید نقاش و هنرمندان رشته های مختلف تجسمی در گالریهای عمارت تاریخی سعدی واقع در خیابان استانداری، گذر سعدی افتتاح می شود.

این آثار در گالری های نقطه، گلستان و بوستان برای علاقه مندان به نمایش درمی آیند، بازدید کنندگان می توانند تا ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

همه روزه در ساعات ۱۴ تا ۲۰ به جز روزهای تعطیل از این نمایشگاه بازدید نمایند.

گفتنی است، استاد مرتضی نصر متولد ۱۳۱۵ در خانواده‌ای مذهبی در اصفهان به‌دنیا آمد. از همان سال‌هاي اول زندگي، به خوشنويسي و نقاشي علاقۀ خاصي نشان می‌داد. پس از پايان‌يافتن تحصيلات دورۀ ابتدايي، به هنرستان هنرهای زیبای اصفهان رفت و شروع به فراگیری نقّاشي، خطّاطی و مجسّمه سازی کرد.

پس از پایان تحصیلات متوسطّه، اوّلین کلاس آموزش طرّاحی و نقاّشی عمومی را در اصفهان تأسیس کرد و همزمان به فعالیت هنری و آموزش طراحی و نقاشی در آموزش و پرورش اصفهان پرداخت.

او در این مدت کوچک‌ترين فرصت‌هايش را صرف نقّاشي، طرّاحي و پيوند خود با طبيعت مي‌کرد. موضوعات نقاشی وی عمدتاً پیرامون طبیعت، آثار باستانی و تاریخی، خصوصاً بناهای تاریخی اصفهان بوده‌است. همچنین آثار بسیاری به سبک رئالیسم و اکسپرسیونیسم خلق کرده‌است.

از آثار معروف ایشان می‌توان تابلوی فتح بابل را نام برد که در سال ۱۳۵۵ خورشیدی برندۀ بهترین اثر نقاشی کشور شد. تا کنون از آثار ایشان ۲۱ نمایشگاه نقّاشی در اصفهان و چند نمایشگاه نیز در تهران ترتیب داده شده‌است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند