افتتاح باشگاه طراحی، نقاشی و سرود حوزه هنری استان اردبیل

02:240

نخستین جلسه باشگاه طراحی و نقاشی، و سرود حوزه هنری استان اردبیل برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، باشگاه طراحی و نقاشی حوزه هنری استان اردبیل با هدف استعدادیابی، مخاطب‌شناسی، تربیت هنرمندان متعهد و متخصص در حوزه هنرهای تجسمی، سازماندهی فعالیت‌های این بخش در جهت تولید آثار هنری فاخر با مضامین دینی و انقلابی روز چهارشنبه ۹ تیرماه راه‌اندازی و اهداف آن برای حاضران تبیین شد.

در ابتدای این رویداد حسین آزاد مسئول واحد هنرهای تجسمی با قدردانی از حضور پرشور علاقه‌مندان و هنرمندان گفت: هدف والای این دورهمی، در مرحله اول کشف استعدادهای تازه انسانی و در مرحله دوم پرورش تخصصی و اخلاقی و معنوی این هنرمندان است که بتوانند در آینده نسبت به جامعه خویش مثمرثمر باشند.

در ادامه جلسه خسرو حیدری سرپرست باشگاه با توضیح اهداف و آرمان‌های این دورهمی افزود: کمک به پرورش هنرمندان با تأکید بر حسن اخلاق و حس انسان‌دوستی و بی‌تفاوت نبودن نسبت به جامعه خویش و درک و موقعیت‌سنجی هنرمندان در مواجهه با رویدادهای مختلف، از اهداف اصلی باشگاه است.

در ادامه نخستین جلسه باشگاه، ضمن نقد و بررسی آثار تولید شده هنرمندان جوان، به مباحث و سؤالات اعضا پاسخ داده شد.

گفتنی است، برنامه‌ریزی برای مشارکت نهادهای فرهنگی و هنری و استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در نهادهای فرهنگی در قالب باشگاه طراحی و نقاشی حوزه هنری، از دیگر اهداف راه‌اندازی این باشگاه در حوزه هنری استان اردبیل است.

نخستین جلسه باشگاه سرود حوزه هنری استان اردبیل برگزار شد

همچنین باشگاه سرود حوزه هنری استان اردبیل با هدف استعدادیابی، مخاطب‌شناسی، تربیت هنرمندان متعهد و متخصص در حوزه سرود، سازماندهی گروه‌های سرود و تولید آثار هنری فاخر با مضامین دینی و انقلابی روز چهارشنبه ۹ تیر ماه راه‌اندازی و اهداف آن برای حاضران تبیین شد.

سازماندهی گروه‌های مختلف سرود در سطح استان، شناسایی و استعدادیابی، ارائه مشاوره‌های کارشناسی در تولید آثار هنری، ایده‌یابی برای تولید آثار هنری موسیقیایی با مضامین دینی و انقلابی، برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی جهت ارتقاء سطح اعضای باشگاه، حمایت از اعضا برای تولید آثار هنری و توزیع مطلوب و انتشار آثار تولیدی از اصلی‌ترین اهداف راه‌اندازی باشگاه سرود حوزه هنری استان اردبیل خواهد بود.

برنامه‌ریزی برای مشارکت نهادهای فرهنگی و هنری و استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در نهادهای فرهنگی در قالب باشگاه سرود حوزه هنری، از دیگر اهداف راه‌اندازی باشگاه سرود در حوزه هنری استان اردبیل است.

گفتنی است، اباصلت ابراهیمی مداح اهل بیت (ع) و از فعالان حوزه سرود استان، سرپرستی این باشگاه را عهده‌دار شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند