افتتاح استودیوی تدوین فیلم و فیلمبرداری حوزه هنری مازندران

03:000

استودیوی تدوین فیلم و فیلمبرداری حوزه هنری استان مازندران با حضور سعید لشکری معاون راهبری استان های حوزه هنری و جمعی از مسئولان امور استان های حوزه هنری در مازندران، آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، پنجشنبه ۱۴ مهرماه سال جاری استودیوی تدوین فیلم و تصویربرداری این مرکز افتتاح شد. در این رویداد که جمعی از مسئولان ستادی امور استان های حوزه هنری و تنی چند از هنرمندان فیلمساز مازندران حضور داشتند، سعید لشکری معاون راهبری استانهای حوزه هنری با اعلام حمایت از تولیدات تصویری و فیلم مراکز استانی گفت: مسئولان مراکز استانی باید به دنبال شرایطی برای ارتباط و همکاری سازنده با فیلمسازان باشند.

وی افزود: اکنون و بر اساس سند تحول حوزه هنری یکی از مهمترین رویکردهای این مرکز توجه به استانها، زیست بوم، ظرفیت ها و مزیت های آن است و این بدان معنی است که باید از هنرمندان به عنوان یکی از محوری ترین شاخصه های ظرفیتی و پتانسیل استانها در عرصه هنر انقلاب همکاری گرفت.

وی در گفتگو با تعدادی از فیلمسازان حاضر در این رویداد گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته ( برای اولین بار در حوزه هنری مرکز)  قرار بر این شد که پس از ارسال طرح های اولیه فیلم از مراکز استانی، ضمن بررسی در ستاد و برگزاری جلسه پیچینگ آن طرح ها، حمایت های گسترده ای برای تولید آثار مستند ( و بزودی داستانی )  صورت بگیرد که بر این اساس و با توجه به تعداد مراکز استانی حوزه هنری، می توان به تولید تعداد قابل توجهی فیلم در طول سال اقدام کرد.

در ادامه رییس حوزه هنری مازندران هدف از راه اندازی این واحد را حمایت از تولیدات هنرمندان مرتبط با این مرکز عنوان کرد و گفت: تلاش شده با تجهیز اتاق تدوین و استفاده از امکانات پیشرفته روند تولید آثار تصویری ( فیلم و محتوای فضای مجازی) سرعت بیشتری بگیرد.

مهدی معصومی گرجی با اشاره به شرایط جامعه و نیاز خدمت رسانی به هنرمندان جهت حرکت مستمر در مسیر تولیدات هنری و تاثیر گذاری در جامعه  افزود: داشتن امکاناتی مانند اتاق تدوین و یا استودیو ی صدا علاوه بر تسهیل تولیدات بار سنگین هزینه های ساخت اثر هنری را کم کرده و این خود علاوه بر جنبه های انگیزشی، در کیفیت و کمیت آثار موثر خواهد بود.

این مقام مسئول با ابراز این نکته که بخش تصویربردای و جلوه ویژه نیز بزودی به این استودیو اضافه می شود اعلام کرد: یکی از مهمترین دلایل طراحی وتجهیز این فضا توجه حوزه هنری مازندران به فضای مجازی و ضرورت تولیدات مجازی در طول سال است.

در ادامه و پس از افتتاح استودیوی تدوین فیلم و تصویربرداری حوزه هنری مازندران، فیلمسازان حاضر به طرح چالش های حوزه فعالیت خود پرداخته و ضمن قدردانی از سیاست گذاریهای جدید حوزه هنری در توجه ویژه به مراکز استانی و گسترش دامنه محتوایی  تولیدات،  مواردی همچون حمایت های محدود دولتی و نهادی، نبود راهکارهای مدون در اکران آثار مستند و تجربی و نیاز توجه بیشتر به استانها را به عنوان دغدغه های خود مطرح ساختند.

بر این اساس، حوزه هنری مازندران در یک سال اخیر علاوه بر مرکز تدوین فیلم، استودیوی صدا و موسیقی را با هدف حمایت از هنرمندان، تولید آثار فاخرو توجه ویژه به فضای مجازی راه اندازی کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند