اعلام فراخوان نخستین کنگره ملی شعر «مکتب گمنامی»

02:440

نخستین کنگره ملی شعر «مکتب گمنامی» با هدف تکریم سربازان گمنام امام زمان (عج)، به همت حوزه هنری فارس برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، فروردین‌ماه ۱۴۰۰ و همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، شیراز سومین حرم حضرات اهل بیت علیهم السلام، میزبان نخستین کنگره ملی شعر «مکتب گمنامی» خواهد بود که با هدف تکریم سربازان گمنام امام زمان (عج) و جان برکفانی که همه وجود خویش را فدای ساختن ایران امن کرده‌اند برگزار خواهد شد.

احد ده‌بزرگی دبیر علمی نخستین کنگره ملی شعر «مکتب گمنامی» ضمن اعلام فراخوان این رویداد ادبی اظهار داشت: تا ۲۸ اسفندماه و پایان سال جاری پست الکترونیکی maktabe1400@gmail.com آماده دریافت آثار شاعران سراسر کشور خواهد بود.

وی افزود: این کنگره در ۴ بخش شعر کلاسیک، شعر نو، ترانه و سرود و تصنیف و شعر کودک و نوجوان پذیرای آثار است و علاوه بر تندیس و لوح افتخار کنگره، جوایز نقدی در هر کدام از بخش‌های ۴ گانه به تفکیک شامل ۴۰ میلیون ریال به نفرات اول، ۳۰ میلیون ریال به نفرات دوم و ۲۰ میلیون ریال به نفرات سوم اهدا خواهد شد.

دبیر علمی نخستین کنگره ملی شعر مکتب گمنامی ادامه داد: اشعار بر محور کلی عنوان کنگره پذیرش می‌شوند و بایستی حاوی مفاهیمی مرتبط با موضوعات اصلی شامل مکتب گمنامی، پایگاه عظیم مبارزه و جهاد/ مکتب گمنامی، آرامش و امنیت مردم و مکتب گمنامی، سرباز گمنام شهید باشد.

وی با تشریح سایر موضوعات اصلی کنگره اظهار داشت: سرباز گمنام، مجاهدت‌های خاموش/ سرباز گمنام، دفاع از ولایت و رهبری/ سرباز گمنام، صیانت از امنیت کشور و مردم/ سرباز گمنام، سالک کوی توکل و طریق توسل/ سرباز گمنام، پرورش‌یافته قرآن و نگاه نافذ امام نیز از دیگر موضوعات این رویداد هستند.

ده‌بزرگی ضمن بیان اینکه شرکت در کنگره محدودیت سنی ندارد تصریح کرد: هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۲ اثر در هر بخش ارسال کند و شرکت همزمان یک شاعر در بخش‌های مختلف رویداد نیز بلامانع اما ضروری است. آثار حتماً مرتبط با مضمون اصلی و موضوعات قید شده در فراخوان باشد.

وی ادامه داد: کلیه آثار بایستی به صورت پیوست (Attachment) در قالب word ارسال شود، ضمن آنکه آثار در قالب‌های pdf یا عکس و … ارسال شود، در جشنواره پذیرفته نخواهد شد. لذا ضروری است که شاعران عزیز این مسائل را رعایت کنند تا شرمنده آنان نشویم.

ده‌بزرگی افزود: ارسال نشانی، تلفن تماس، کد ملی و تاریخ تولد به همراه اثر الزامی است. ضمن آنکه بنا بر فراخوان اعلامی، استفاده هنری از آثار در هر قالبی برای دبیرخانه مجاز خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به راه‌های ارتباط با دبیرخانه اظهار داشت: علاوه بر سایت حوزه هنری فارس به نشانی www.artfars.ir و صفحه اینستاگرام به نشانی @maktabe1400، شماره واتساپ ۰۹۰۵۵۳۸۳۳۸۵ صرفاً جهت ارسال پیام در دسترس شاعران و علاقه‌مندان خواهد بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند