اعلام برگزیدگان دومین جشنواره استانی تئاتر ماه- وتار کردستان

03:290

آیین اختتامیه دومین جشنواره استانی تئاترماه «وتار» در کردستان با معرفی برگزیدگان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین اختتامیه دومین جشنواره استانی تئاترماه با عنوان وتار در کردستان روز یکشنبه 30 آذرماه با معرفی برگزیدگان در محل سینما آزادی بیجار با حضور مسئولان و هنرمندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

داوران این جشنواره از بین هفت نمایش راه‌یافته به مرحله نهایی در قسمت کارگردانی علیرضا همتیان با کارگردانی نمایش «حال همه ما خوب است» از بیجار، اسماعیل پاشایی با کارگردانی نمایش «یک زندگی بهتر» از سقز و شعیب مکتب‌داری با کارگردانی نمایش «روئیدن» از سنندج را به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی کردند.

در قسمت نمایشنامه‌نویسی باقر سروش با نمایشنامه «حال همه ما خوب است» از بیجار، مسعود هاشمی‌نژاد با نمایشنامه «یک زندگی بهتر» از سقز و شعیب مکتب‌داری با نمایشنامه «روئیدن» به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

در ادامه لوح تقدیر بهترین بازیگر زن دومین جشنواره تئاتر وتار به پریسا قلی‌پور به خاطر بازی در نمایش «روئیدن» و همچنین نفر دوم بازیگری زن به سونیا فاروقی بازیگر نمایش «یک زندگی بهتر» از سقز و جایزه رتبه سوم به سیده هانیه حسینی به خاطر بازی در نمایش «1988» از قروه رسید.

رضا یاوری با بازی در نمایش «حال همه ما خوب است» از بیجار بهترین بازیگر مرد، یونس صحرارو با بازی در نمایش «عطف به سبز» از قروه نفر دوم و داریوش رفعتی و امید نیک‌روز به طور مشترک به عنوان نفر سوم بهترین بازیگر مرد به‌خاطر بازی در نمایش «یک زندگی بهتر» از سقز از سوی هیئت داوران انتخاب شدند.

هیئت داوران در قسمت طراحی صحنه جشنواره؛ اسماعیل پاشایی به خاطر طراحی صحنه نمایش «یک زندگی بهتر»، شعیب مکتب‌داری به‌واسطه طراحی صحنه نمایش «روئیدن» و کیهان کمانگر طراح صحنه نمایش «سمفونی حیوانات» را بدون ترتیب اولویت به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی کردند.

در ادامه آیین اختتامیه سی‌ودومین جشنواره تئاتر استانی ماه «وتار» از سوی استاندار کردستان از جعفر ولد خان، شهرام میرزایی کردستانی، مازیار قبادی، و پرویز احمدی، 4 پیشکسوت تئاتر استان به خاطر سال‌ها فعالیت در عرصه هنرهای نمایشی استان تقدیر شد.

در این مراسم همچنین رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری کردستان با اهدای لوح‌هایی از مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار و همچنین از امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان به‌عنوان مدیران توسعه‌دهنده هنر و فرهنگ در کردستان تقدیر به‌عمل آورد.

همچنین حوزه هنری استان کردستان با اهدای لوح از فعالیت دو گروه نمایشی استان، راه یافته به بخش نهایی جشنواره ملی «تئاترمان»؛ بهار لطافتیان با نمایش «نرجس» و حسن ترقی با نمایش «همسرم گفت من زشت می‌خندم» با موضوع «کرونا» تقدیر به‌عمل آورد.

در ابتدای این مراسم امید اکبر دبیر اجرایی جشنواره گفت: داوری دومین جشنواره استانی تئاتر ماه – وتار به همت حوزه هنری استان کردستان به‌دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا با بررسی 7 اثر راه یافته به بخش نهایی جشنواره از طریق فیلم‌های ارسال شده توسط توحید معصومی‌نسب، فارس باقری، خسرو سینا، صابر دل‌بینا و فاتح بادپروا، انجام شد.

وی ادامه داد: جشنواره استانی تئاتر ماه – وتار به صورت سالیانه توسط حوزه هنری کردستان در بیجار برگزار می‌شود و در دوره دوم که فراخوان آن بهمن‌ماه سال 1398 اعلام شد، تعداد 17 اثر آمادگی خود را جهت حضور در جشنواره اعلام کردند و بازبینان جشنواره متشکل از خانم مدیا ذاکری، صابر نیک‌بخت و فریدون حامدی، اسفندماه سال 98 به صورت حضوری بازبینی آثار را به انجام رساندند و در نهایت 8 اثر را به مرحله نهایی معرفی کردند.

اکبر افزود: متأسفانه به‌دلیل شرایط حاکم برکشور ناشی از شیوع کرونا علی‌رغم به تعویق انداختن زمان برگزاری به امید بهبود شرایط فراهم نشد و در نهایت به احترام گروه‌های شرکت‌کننده و قدردانی از تلاش این عزیزان و جلوگیری از تعطیلی چرخ تئاتر، این جشنواره به شکل غیر حضوری و از طرق بازبینی فیلم صورت گرفت.

وی اظهار امیدواری کرد، اختتامیه این جشنواره آغازی شود برای برگزاری دوباره هنرمندان تمامی رشته‌ها به ویژه هنرهای نمایشی در دورهمی‌های هنرمندانه که جامعه بسیار به آن نیاز دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند