اعلام برگزیدگان جشنواره شعر سوره و همایش مقاله‌نویسی نقد و بررسی آثار شاعران انقلاب استان مرکزی

02:000

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان مرکزی از پایان یافتن دهمین جشنواره استانی شعر سوره و دهمین همایش مقاله‌نویسی نقد و بررسی آثار شاعران انقلاب خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مریم طالبی اظهار داشت: پس از اعلام فراخوان این جشنواره بیش از ۱۰۰ اثر از آثار شاعران استان مرکزی به دبیرخانه رسید.

وی افزود: هیئت داوران این جشنواره متشکل از خانم پاییز رحیمی و آقایان اسدالله عباسیان و علی داودی پس از بررسی آثار، هنرمندان محمد زارعی، محمد توکلی (دلیجان) سمیرا یکه‌تاز، علی اصغر ذاکری (ساوه)، فاطمه آل طاهر(خمین)، مهدی علی‌مرادی و فائزه امینی (اراک) را بدون رتبه‌بندی شایسته تقدیر دانستند.

گفتنی است، مراسم اختتامیه این جشنواره به دلیل شرایط بهداشتی و محدودیت در هرگونه تجمع به صورت مجازی برگزار شد.

برگزیدگان دهمین همایش مقاله‌نویسی نقد و بررسی آثار شاعران انقلاب معرفی شدند

مریم طالبی همچنین از پایان یافتن دهمین همایش مقاله‌نویسی نقد و بررسی آثار شاعران انقلاب خبر داد.

وی اظهار داشت: این همایش با موضوع پژوهشی در اشعار شاعر انقلاب مرحوم حمید سبزواری برگزار شد که پس از بررسی مقالات توسط هیئت داوران متشکل از فرهاد کرمی، محسن ایزدیار و شاهرخ حکمت پژوهشگران برگزیده به شرح ذیل معرفی شدند:

علی اکبر کمالی‌نهاد، سمیه شعبانی و مجید امیری‌هزاوه به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند. همچنین مریم سادات میرعبدالحق و رضا تاج‌آبادی مورد تقدیر قرار گرفتند.

گفتنی است، مقالات برگزیده در قالب کتاب منتشر خواهد شد.

شایان ذکر است پیش از این نیز در ۹ دوره همایش مقاله‌نویسی و نقد آثار شعرای انقلاب از جمله قیصر امین‌پور، سیدحسن حسینی، سلمان هراتی، احمد عزیزی، علی معلم‌دامغانی، طاهره صفارزاده و … به همت حوزه هنری استان مرکزی برگزار شد و مقالات برتر در کتاب‌های شاعران سرزمین من ۱، ۲ و ۳ به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند