در یک نشست خبری تشریح شد؛
اعلام برنامه‌های هفته هنر انقلاب آذربایجان شرقی/ حوزه هنری تبریز به پایگاه نسل جوان تبدیل می شود

03:010

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی برگزاری بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه فرهنگی هنری در هفته هنر انقلاب در این استان خبر داد و گفت: حوزه هنری استان در سال جاری به پایگاه نسل جوان تبدیل می شود.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سیدمحمدحسین بلاغی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته هنر انقلاب اظهار داشت: ۲۰ فروردین سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب است و به همین واسطه سال به سال هم تبیین ابعاد انقلاب و نیز معرفی چهره‌های انقلاب افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۹ حوزه هنری رویکرد جدیدی را در جریان هنر انقلاب آغاز کرده است، افزود: حوزه هنری در رویکرد جدید چهار مولفه را دنبال می کند که بوم گرایی و استفاده از ظرفیت‌های زیست بوم هر منطقه و مقابله با تمرکزگرایی، اندیشه ورزی و مسئله ورزی، مردم گرایی و ایجاد و تقویت هسته های هنری و مردمی از جمله دستور کار حوزه هنری قرار گرفته است.

بلاغی همچنین ادامه داد: در این راستا، سند زیست بوم حوزه هنری انقلاب آذربایجان شرقی و همچنین نقشه تحول استان در سال گذشته در بیش از ۱۳۰ جلسه هم اندیشی با نخبگان و اصحاب فرهنگ و هنر تهیه و تدوین شده است که با نگاهی بر تاریخ ۲۰۰ سال گذشته استان و همچنین نیازهای فرهنگی و هنری آتی استان این اسناد تدوین شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در این سند، بیش از یک هزار و ۲۰۰ رویداد پیش بینی شده است که می توان به تدوین ۸۰ عنوان کتاب، ۲۰۰ فیلم کوتاه، بیش از صد موشن گرافی و چندین رویداد دیگر اشاره کرد؛ در این رویدادها، مخاطب نسل جوان و فضای مجازی را در نظر گرفته‌ایم و تلاش داریم در این حوزه ورود جدی پیدا کنیم.

افتتاح سینما ۲۹ بهمن تبریز تحول بزرگی در سرانه فرهنگی استان ایجاد می کند

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: با افتتاح پردیس فرهنگی سینمایی ۲۹ بهمن تبریز تحول بزرگی، در سرانه فرهنگی استان ایجاد می شود. پروژه بازسازی پردیس فرهنگی سینمایی ۲۹ بهمن تبریز در خردادماه امسال با افتتاح ۱۰ سالن سینما افتتاح می شود که با افتتاح این پردیس تحولی بسیار خوبی در حوزه سینمایی رخ می‌هد.

وی افزود: با افتتاح این پردیس فرهنگی سینمایی، ظرفیت سالن های سینمایی استان آذربایجان شرقی دو برابر خواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان در ادامه افزود: پردیس سینمایی قدس مراغه نیز در خردادماه امسال شروع به بازسازی و در بازه شش ماهه به پایان خواهد رسید، در خصوص سینمای سراب هم با پیگیری نماینده این شهرستان به زودی کار را جلو خواهیم برد.

برگزاری بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه فرهنگی هنری در هفته هنر انقلاب

بلاغی همچنین اظهار داشت: بیش از ۳۰ عنوان برنامه فرهنگی هنری در سطح شهر تبریز و حدود ۷۰ برنامه فرهنگی هنری در سطح استان با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی، بسیج هنرمندان استان و سایر ارگان های فرهنگی در استان برگزار می شود که تمام تلاشمان این خواهد بود که در این برنامه‌ها از مشارکت مردم استفاده کنیم.

وی افزود: برگزاری جشن هنر انقلاب و معرفی چهره هنر انقلاب، تولید سلسله استوری موشن های مفاخر آذربایجان و چندین تولیدات جهت استفاده در فضای مجازی از جمله برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی است.

رئیس حوزه هنری استان با بیان اینکه در ۵ مدرسه کلان شهر تبریز زنگ آوینی نواخته می شود، اظهار کرد: در این آیین، ضمن نواخته شدن زنگ هفته هنر انقلاب در مدارس، بسته‌های یک و نیم ساعته‌ای تهیه شده تا دانش آموزان بیشتر با شهید آوینی آشنا شوند.

وی همچنین از اجرای بیش از ۱۰ عنوان نمایش در سطح شهر و مساجد خبر داد و گفت: برنامه های متنوع فرهنگی و هنری به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی به همت حوزه هنری استان برگزار می شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند