اعلام برنامه‌های هفته دفاع مقدس حوزه هنری خراسان شمالی

02:000

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی، برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس این استان را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اکرم صدیقی کلاته رئیس حوزه هنری استان خراسان شمالی، به تبیین و تشریح برنامه‌های این نهاد پرداخت و گفت: تولید ۳ قطعه موسیقی برای شهدا توسط هنرمندان موسیقی مقامی استان در راستای تبیین رشادت‌ها و دلاورمردی‌های ۸ سال دفاع مقدس، یکی از این برنامه‌هاست.

وی به تولید قطعات موسیقی درباره شهیدان حاج قاسم سلیمانی و رجبعلی محمدزاده با هنرنمایی حسین ولی‌نژاد اشاره کرد و افزود: قطعه مربوط به شهید کریمی نیز توسط «آنامراد رستگاری» هنرمند چیره‌دست موسیقی ترکمن تولید شده است.

رئیس حوزه هنری استان خراسان شمالی همچنین از در دست تولید بودن قطعات دیگر موسیقی برای شهیدان «محمدعلی صفا»، «ایرج رستمی»، «فیروز حمیدی‌زاده»، شهید مدافع حرم، «دکتر وحید یحیوی» شهید سلامت و «محمدابراهیم باقری» از شهدای منا خبر داد و گفت: حسین ولی‌نژاد، رضا محمدی و عیسی قلی‌پور نیز در تولید این قطعات نقش‌آفرین هستند و در مجموع ۸ قطعه تولید خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، دیدار با خانواده شهید هنرمند محمود سیفی در شهرستان گرمه، داوری آثار هفتمین رپرتوار تئاتر دفاع مقدس و مشارکت در برگزاری برخی برنامه‌های برگزار شده در استان را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای گرامیداشت این ایام برشمرد و تصریح کرد: دیدار هنرمندان فعال در عرصه دفاع مقدس با نماینده ولی‌فقیه در استان و تولید نماهنگ شهید سلیمانی به کارگردانی یاشار ابراهیمی از دیگر برنامه‌های حوزه هنری استان برای این ایام است.

صدیقی، تهیه و انتشار بسته‌های فرهنگی در قالب معرفی ۷ شهید شاعر و نقل خاطرات کوتاه از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس در فضای مجازی و نصب بخشی از آثار گنجینه هنر انقلاب اسلامی در قالب بیلبورد در سطح شهر شامل آثار هنرمندان حسین رزم‌خواه، حبیب صادقی، علی وزیریان، مصطفی گودرزی، حسین خسروجردی را از دیگر اقدامات در نظر گرفته شده عنوان کرد.

لازم به ذکر است کتاب «بازگشت به مقصد»، خاطرات شهید مهدی وحیدی از شهدای مانه و سملقان به کوشش محمود وضیع نیز در حال حاضر زیر چاپ است که بعد از ایام شهادت امام رضا (ع) رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند