اعلام برنامه‌های سومین جشنواره تئاتر ماه – وتار در کردستان

03:000

سومین جشنواره استانی تئاتر ماه – وتار با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سالن های پامفی تئاتر امیر نظام گروسی و گانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان بیجار با اجرای سه نمایش از قروه و دیواندره آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، از صبح پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ مرحله نهایی سومین جشنواره استانی تئاتر ماه وتار در کردستان با داوری حمیدرضا نعیمی، فرهاد قائمیان و نادر برهانی مرند با سه اجرای نمایشی از گروه های نمایشی قروه و دیواندره آغاز به کار کرد.

روز جمعه ۲۹ بهمن ماه و در دومین روز جشنواره ۴ نمایش ماهی ها فراموش نمی کنند به کارگردانی بهزاد فرمانی از قروه، تمام نمی شود ولی تمام به کارگردانی فرشید کرمی از سنندج، مکافات سرجوخه به کارگردانی زاهد سبحانی از دیواندره و مادرم در برفک تلویزیون یخ زد به کارگردانی علی حسین افشاری از بیجار در دو سالن امیرنظام گروسی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می روند و بخش رقابتی به پایان می رسد.

مراسنم اختتامیه جشنواره و معرفی نفرات برتر نیز شنبه ۳۰ بهمن ماه از ساعت ۱۱ در محل پردیس سینمایی آزادی بیجار برگزار می شود.

همچنین در روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه، نمایش یک شب مهتاب به نویسندگی و کارگردانی عادل گنجی اولین نمایشی بود که از ساعت ۱۳ در محل سالن آمفی تئاترمجتمع امیر نظام گروسی بیجار به روی صحنه رفت. این اجراء که قرار بود ساعت ۱۲ به روی صحنه برود با یک ساعت تأخیر و با استقبال بسیار خوب علاقه مندان و هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی  با بازی  کارینا نیکو سخن، عادل گنجی، عاطفه بهمنی، احمد سنگین آبادی  به موضوع آسیب های اجتماعی اشاره داشت. بحث  فاصله طبقاتی ، کارتن خوابی، اختلاف خانوادگی و … از موضوعاتی بود که در این نمایش به آن پرداخته شد.

نمایش دُژَم به نویسندگی نویسنده جوان قروه ای سجاد دهنوی و گارگردانی مهدی صحرارو از شهرستان قروه دومین نمایشی بود که از ساعت ۱۶ در سالن آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان با موضوع سرگشتگی انسان ها به روی صحنه رفت. در این نمایش که ۸۰ دقیقه به طول انجامید مظاهر حسنی پور، کیمیا مولودی، امیرمحمد کریمی، محمد جواد عبدالملکی  ایفای نقش کردند.

نمایش کسوف کاری از گروه نمایش مات شهرستان دیواندره با نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی حسین مرادی به موضوع مشکلات مهاجرین افغان و مسائل ومشکلات حاکم بر کشور افغانستان و عدم امنیت زندگی آنان پرداخت. در این نمایش ۶۰ دقیقه ای که از ساعت ۱۹ در سالن آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بیجاربا بازی درخشان سعدی حسینی در نقش یک مرد افغان و اسرا خالدی در نقش همسر ایرانی او و صدای بازپرسی که در حال بازجویی از این دو است که براساس شنیده ها نقطه صفر مرزی را برای زندگی و دوری از مشکلات پیش رو انتخاب کرده اند به نمایش گذاشت.

در روز اول جشنواره همچنین در حاشیه اجراها دو جلسه نقد وبررسی دونمایش  یک شب مهتاب و دُژَم هم با حضور منتقدین و اهالی تئاتر در سالن جلسات مجتمع امیر نظام گروسی و سالن جلسات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

 

سومین جشنواره استانی تئاتر ماه – وتار با دبیری امین مرادی توسط حوزه هنری استان کردستان در شهرستان بیجار در حال برگزاری است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند