اعلام برنامه‌های دهه فجر حوزه هنری فارس

03:000

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان فارس در آغاز جشن‌های چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گفت: نگاه ما همان نگاه فجرآفرین روح خدا و هنر ما تجدید عهد با امام و رهبر عزیزمان است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، عبدالرضا قیصری در خصوص اعلام برنامه‌های این ایام و آغاز طرح گردآوری داد‌ه‌های بانک جامع اطلاعات هنرمندان فارس گفت: در دو دهه گذشته بارها دستگاه‌های فرهنگی از تشکیل چنین بانکی سخن گفته‌اند، امیدواریم این بار که به میمنت چهلمین سال آغاز دفاع مقدس، از هنرمندان این عرصه شروع کرده‌ایم بتوانیم آن را به شایستگی انجام دهیم.

وی افزود: اولویت برنامه‌های ما در سال جاری حفظ شیوه‌نامه‌های بهداشتی و رویکرد به سمت برنامه‌های برخط و فضای مجازی است. ضمن آنکه تلاش ما بر آن است با دستگاه‌های دیگر از جمله سازمان بسیج هنرمندان فارس هم‌افزایی کنیم تا با کنار هم قرار گرفتن نیروها و توان مادی و معنوی خویش به نحوی شایسته‌تر این ایام عزیز را ارج نهیم.

قیصری ادامه داد: از جمله برنامه‌های مهم ما در این ایام برگزاری همایش نمایشی «فصل رویش» است که قصد ما ۱۲ اجرای نمایش خیابانی توسط ۴ گروه نمایشی به همراه پخش زنده و برخط مراسم است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی مشغول رایزنی با مسئولان ستاد کرونا و دست‌اندرکاران امر هستیم تا اگر امکان برگزاری این همایش بود بدین شیوه عمل کنیم و در غیر این صورت با تولید آثاری به صورت تله تئاتر میدانی و عرضه در فضای مجازی این برنامه را سامان دهیم.

قیصری با اشاره به این نکته که هنرمندان تئاتر که در ایام کرونا بسیار تحت تاثیر معضلات و مصائب این بیماری بوده‌اند گفت: امیدواریم این حرکت و تلاش ما و سایر نهادهای فرهنگی هرچند اندک اما فرصتی برای بهره‌مندی از توان هنرمندان نمایش ایجاد کند.

وی گفت: در این راستا علاوه بر آنکه در صدد تقدیر از هنرمندان گروه‌های شرکت کننده هستیم تلاش می‌کنیم در قالب برنامه نمایش‌خوانی و نشست‌های زنده و برخط به بازخوانی کیفی و هنری تلاش هنرمندان شرکت کننده در رویداد نیز بپردازیم.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری فارس ادامه داد: در حوزه هنرهای تجسمی، نمایشگاه مجازی آثار برتر هنری هنرمندان کشور را در دستور کار داریم، امیدواریم با برنامه تخصصی و زنده و کارگاه عملی بتوانیم کاری درخور در این عرصه انجام دهیم.

وی افزود: در عرصه ادبیات پایداری برگزاری شب‌های خاطره مجازی را در دستور کار داریم و در عرصه پژوهش نیز برگزاری نشست نقد و بررسی تولیدات یک ساله هنر مقاومت با محوریت شهید سلیمانی را طراحی کرده و در دست اجرا داریم.

قیصری با اشاره به اهمیت برنامه‌های مجازی و برخط گفت: علاوه بر آنکه امسال با سینما ایران در اکران‌های جشنواره فیلم فجر مشارکت داریم، برگزاری نشست‌های برخط بررسی موسیقی و سینمای انقلاب اسلامی، نشست‌های ادبیات انقلاب اسلامی با عنوان «شب‌های سیمرغ» را نیز در دستور کار داریم.

وی که مسئولیت دفتر طنز حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس را نیز بر عهده دارد با اشاره به برگزاری نشست‌های هفتگی چهارشنبه‌های طنز محفل «خندیشه» گفت: قطعاً دو نشست از این برنامه را در این ایام به صورت ویژه خواهیم داشت و تلاش می‌کنیم یک محفل ویژه را نیز تا پایان بهمن‌ماه اجرایی کنیم.

قیصری افزود: از جمله نقاط عطف برنامه‌های حوزه هنری، رونمایی از ۴ اثر تولیدی حوزه هنری فارس در عرصه موسیقی، کلیپ، موشن‌گرافی و کتاب است که در طول دهه به صورت کامل و جامع به مخاطبان معرفی خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند