اعلام برنامه‌های حوزه هنری خوزستان در هفته دفاع مقدس

02:000

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان خوزستان از برگزاری برنامه‌های این حوزه به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالروز دفاع مقدس و شکست حصر آبادان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، شهریار قلی‌گشتی گفت: عزت و اقتدار، امنیت و عظمت امروز ایران اسلامی مدیون و مرهون ایثار و ازخودگذشتگی و استقامت رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس است.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری خوزستان با تجلیل از جانفشانی شهدا و ایثارگران هشت سال دوران دفاع مقدس، افزود: امسال در آستانه چهل و یکمین سالگرد این حماسه تاریخی ملت ایران که برای اولین بار در تاریخ با تکیه بر مردم و هدایت‌ها و رهبری معمار کبیر انقلاب و دلاوری مردان و زنان این مرز و بوم که حماسه‌های بی‌بدیلی را خلق کردند، بدون از دست دادن یک وجب از خاک کشور و با تسلیم شدن دشمن متجاوز و حامیانش با پیروزی ایران به پایان رسید.

قلی‌گشتی با بیان اینکه به مناسبت چهل و یکمین سالروز دفاع مقدس و همچنین شکست حصر آبادان برنامه‌هایی متناسب با این ایام تدارک دیده شده است، عنوان کرد: نمایش تولیدات واحد هنر‌های تصویری حوزه هنری خوزستان با موضوع دفاع مقدس، تولید هفت اثر نمایشی کوتاه جوان با هویت‌بخشی مناطق محروم، برگزاری نمایشگاه تجسمی با عنوان «اهواز سرافراز» در خصوص واقعه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز، نشست ادبی «سرود سرخ سپیده» با حضور شاعران عرب با موضوع دفاع مقدس، دیدار با جانبازان دفاع مقدس، اکران ۷ فیلم شاخص در ایام هفته دفاع مقدس به صورت روزانه یک سانس و رایگان در سالن سینما اکسین اهواز، از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده است.

وی به برنامه‌های تدارک دیده شده در شهرستان آبادان اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه مشترک با صدا و سیمای مرکز آبادان به مدت ۸ شب به صورت زنده، تولید موشن‌گرافیک، تولید نمایش رادیویی با موضوع دفاع مقدس، طراحی پوستر هنرهای تجسمی و نقد و بررسی فیلم سینمایی «درخت گردو»، و مسابقه کتابخوانی نیز توسط حوزه هنری این شهرستان اجرا می‌‎شود.

قلی گشتی ادامه داد: همچنین رونمایی از کتاب «اولین‌های انقلاب و دفاع مقدس» به همراه شب خاطره، از برنامه‌های حوزه هنری شهرستان دزفول است.

وی در پایان گفت: اکران فیلم «مدیترانه» برای روستاهای مناطق محروم و برگزاری شب خاطره با عنوان «وقتی که جنگ شروع شد» برای شهرستان بهبهان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند