توسط رییس حوزه هنری مازندران صورت گرفت؛
اعطای گواهینامه هنرمندان و اساتید حاضر در نمایشگاه تجسمی آکتائو قزاقستان

02:480

با حضور جمعی از هنرمندان رشته های تجسمی حاضر در نمایشگاه دانشگاه یسه‌نوف کاسپین شهر بندری آکتائو در حوزه هنری مازندران گواهینامه و لوح تقدیر نمایشگاه یاد شده به آنان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، پنجشنبه ۱۹ خردادماه، جمعی از هنرمندان و اساتید رشته های خوشنویسی، نگارگری و تذهیب در دفتر رییس این مرکز گرد هم آمدند تا گواهینامه و لوح تقدیر نمایشگاه دانشگاه یسه‌نوف کاسپین آکتائو کشور قزاقستان را دریافت کنند.

مهدی معصومی گرجی که ضمن هماهنگی و پیگیری از طریق سرکنسول ایران در آکتائو این رویداد فرهنگی هنری را رقم زد در این نشست گفت: با توجه به اهمیت دیپلماسی فرهنگی در روابط کشورها در این نمایشگاه که با هدف معرفی فرهنگ، آداب و سنن مازندران در دانشگاه یسه‌نوف کاسپین شهر بندری آکتائو صورت گرفت و با استقبال بسیار خوب دانشجویان، مقامات دانشگاهی ومحلی آکتائو، هنردوستان و مسلمانان این شهر عصر سه شنبه ۱۷ اسفند گشایش یافت، ۷۱ اثر از تولیدات ۴۰ هنرمند هنرهای تجسمی سراسر استان که با حوزه هنری مازندران همکاری دارند به نمایش در آمده و تا ۲۸ اسفند در معرض تماشای علاقمندان، گردشگران،  پژوهشگران و دانشجویان این دانشگاه قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه حوزه هنری این فرصت را در اختیار هنرمندانی قرار داد که ارتباط مداوم با این مرکز داشته اند، خاطرنشان کرد: حوزه هنری مازندران در سند جدید تحول خود، به عنوان پرچمدار هنر آیینی و سبک زندگی، هنر حماسه و پهلوانی، مأموریت‌های مشخصی در این زمینه‌ها با رویکرد تولید و فعالیت‌های فرهنگی هنری دارد و این نمایشگاه فرصتی در عرصه بین‌المللی است تا بتوان به معرفی این فرهنگ غنی پر از حماسه و پهلوانی پرداخت.

رییس حوزه هنری مازندران با بیان اینکه تفکر و آرمان‌های انقلاب و اسلام را می‌توان با زبان هنر عرضه کرد، افزود: در آثار ارائه شده برای نمایشگاه آکتائو موارد فرهنگی همچون قیام عاشورا، آداب محرم و آیین‌های مازندرانی‌ها در عزاداری سیدالشهدا(ع)، بوم و طبیعت، جغرافیا، معماری و سایر عناصر فرهنگی استان نیز مورد توجه قرار گرفت.

معصومی گرجی با  اشاره به اینکه جنبه های حمایتی و فروش اثر نیز در این رویداد  مد نظر بوده گفت: برای برپایی این نمایشگاه رایزنی‌های لازم با سفارت ایران در قزاقستان و دکتر حبیب‌الله ملکوتی‌فر سرکنسول ایران در آکتائو انجام شد و نمایشگاه به مدت پنج روز در دانشگاه یسه‌نوف کاسپین در شهر بندری آکتائو برپا بود. همچنین امیدوارم بتوانیم این برنامه‌ها را در سایر کشورهای همسایه نیز برگزار کنیم و در استان نیز میزبان نمایشگاه‌های هنری هنرمندان کشورهای همسایه باشیم.

در ادامه این نشست اساتید و هنرمندان حاضر درباره ویژگی های حوزه هنری، فعالیتها، تولیدات و همچنین چشم انداز همکاریهای خود با این مرکز نکاتی را مطرح ساختند و گواهینامه و لوح تقدیر خود را از رییس حوزه هنری مازندران دریافت کردند.

نمایشگاه یاد شده از آثار هنرهای تجسمی، عکس، لباس محلی و عروسک، محصول هنرمندان  فعال در حوزه هنری مازندران بخشی از دومین جشن بزرگ نوروز سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در آکتائو بوده است که با همکاری دانشگاه یسه‌نوف قزاقستان برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند