چهره برتر تجسمی چهارمحال و بختیاری مطرح کرد؛
اعتقادات دینی و فرهنگ های بومی آئینی هر منطقه منشاء تعامل مناسب مخاطب با تولیدات هنر وانقلاب است

03:120

پدرام فرخ نیا نامزد چهره برتر هنر های تجسمی چهارمحال و بختیاری در سال ۱۴۰۰ گفت: هنر مولد و خلق پذیر است و این جریان سیال هیچ گاه متوقف نمی‌شود ، درباره هنر و انقلاب برای اینکه تعامل مناسب تری با مخاطب این تولیدات شکل گیرد، می‌‌بایست از دو عنصر اعتقادات دینی که ریشه در جان مردم دارد و فرهنگ های بومی و بستر های آئینی هر منطقه به خوبی بهره برد تا آن چیزی که خوراک تولیدی است از اجتماع و زیست بوم خودمان بگیریم و آن را خلاقانه و ملموس به مخاطبانمان ارائه دهیم و این خلع بسیار در کارهای فرهنگی حس می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، پدرام فرخ نیا هنرمند گرافیست، تصویرساز، نقاش و کاریکاتوریست چهارمحال و بختیاری که کارنامه درخشانی در عرصه هنر انقلابی دارد، گفت: هنر دارای ساختار پیچیده ای است و به سختی می توان معنی مشخصی را در تعریفش پیدا کرد، هر انقلابی در ساحت کلی اجتماع تاثیرگذار است و هنر هم از آن مستثنی نیست ، انقلاب اسلامی در هنر باعث دگرگونی عظیمی شده است و هنر والا، هنر لامنتهی که برگرفته از ارزش های اسلامی است را مجدد در فرهنگ این مرز و بوم زنده ساخته که در طول ۴ دهه که از عمر با برکت انقلاب  اسلامی می گذرد توانسته است خودش را چه از نظر سخت افزاری (امکانات هنری) و نرم افزاری( محتوا خلاقانه) هم تراز با پیشرفت های جهانی پیش ببرد.

وی اظهار کرد: هر جوینده ای یابنده است، به هر حال بستر فهمیدن جریانات انقلاب برای نسل‌های جدیدتر به واسطه رسانه ها متعدد بیشتر شده اما چگونه می‌توان وقایع آن دوران را برای عبرت گرفتن جوانان نشان داد، این امر با تولیداتی متناسب، خلاقانه، باورپذیر و در قالب رسانه های جدید که جوانان امروزی بیشتر با آن سر وکار دارند بهترین راه کار برای شناساندن این انقلاب عظیم و بی تکرار به نسل جوان امروز است.

این هنرمند جوان افزود: گستره مخاطب هر پیام بسته به عوامل مختلفی دارد که باید از تولید پیام،ابزار انتقال آن و گیرنده پیام مراحلی طی شود که ثمر بخش باشد هر پیام باید باورپذیر باشد تا بتواند تاثیر گذار باشد به نظر شکاف ها و خلاهایی وجود دارد  که سیطره مخاطب محتوای تولید شده عوام نیستند و این کمبود ناشی از عدم توجه به افکار و شیوه زیست کلیت جامعه است.

فرخ نیا با اشاره به اینکه در استان چهارمحال و بختیاری خلا آموزش  وجود دارد، اظهار داشت: در استان استعدادهای فراوانی در هنر وجود دارد اما خلا آموزش به جد حس می‌شود و در مرحله بعد زمانی که هنرمند از نظر مالی به حداقل‌‌‌های زندگی نتواند دست یابد یا سراغ اموزشی دیگر می رود یا کلا از استان مهاجرت می‌کند.

به گفته وی، خلا هنری که ما در کشور با آن مواجه هستیم این است که باید از شعار زدگی فاصله بگیریم و کاری را انجام دهیم که به آن  ایمان داشته باشیم و در دنیایی که همه چیز را سطحی و زوال پذیز نشان می دهد هنرمند باید اثری تولید کند که فرهنگی عمیق و تاثیری مانا داشته باشد که در این میان بانیان فرهنگ و هنر کشور باید کمک حال هنرمندان یاشند.

نامزد چهره برتر هنرهای تجسمی استان در سال ۱۴۰۰ درباره برنامه های پیش روی خود در سال ۱۴۰۱ گفت: مثل همیشه با علاقه پیگیر خلق آثاری هستم که از انجام دادنشان لذت می برم .

پدرام فرخ نیا از سال ۱۳۸۴  فعالیت خود را درحوزه گرافیک آغاز کرد. آثار این هنرمند در  بیش از ۳۰ نمایشگاه ملی و بین المللی به نمایش گذاشته شده است. فرخ نیا تاکنون بیش از ۵۰ جایزه ملی و بین المللی کسب کرده است.  این هنرمند جوان در هفته هنر انقلاب اسلامی به عنوان نامزد چهره برتر هنر انقلاب در بخش هنرهای تجسمی  معرفی شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند