اشاعه فرهنگ و اندیشه غدیر با برگزاری دومین کنگره شعر ترکی غدیر

02:000

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: دومین کنگره بین المللی ترکی شعر غدیر می تواند به ترویج و اشاعه فرهنگ و اندیشه غدیر در سایه انتشار و ارائه آثار تولیدی در جامعه اسلامی بپردازد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حجت السلام و المسلمین آل هاشم امام جمعه تبریز در آیین رونمایی دومین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر با تاکید بر اینکه باید برای پاک کردن غبار مظلومیت از چهره غدیر تلاش کنیم گفت: پیام غدیر را می توان با شعر به گوش دنیا رساند.

وی با بیان اینکه ضروری است واقعه غدیر برای مردم درست تبیین شود، افزود: شاعران باید واقعه غدیر خم را برای مردم و حتی در ابعاد بین‌المللی برای مردم جهان به درستی تبیین و معرفی کنند.

امام جمعه تبریز با اظهار اینکه شاعران ترک زبان و آذربایجان از ابتدا زندگی خود به مولا علی (ع) و اولاد علی گرایش خاصی و ارادت ویژه دارند تصریح کرد:یکی  از شعرای کلاسیک آذربایجان که از اهالی این دیار اما ساکن و متوفی در شهر کربلاست، مولانا محمد فضولی است، این شاعر  به سه زبان ترکی، عربی و فارسی شعر می سروده که مملو از آموزه های دینی و عشق به خداوند، اسلام و ائمه اطهار است.

وی با اعلام اینکه مدح مولا زینت بخش قلب ها و ذهن ها و  دفترها ست گفت:کمتر شاعری را می توان پیدا کرد که از حلاوت عشق علوی بهرمند نشده باشد.

حجت السلام و المسلمین آل هاشم با اشاره به اینکه کنگره بین‌المللی شعر ترکی غدیر می‌تواند علاوه بر معرفی شاعران و ایجاد انگیزه، شور و نشاط معنوی برای تولید آثار فاخر و ماندگار در گستره ادبی جامعه اثرگذار باشد گفت: دومین کنگره بین المللی ترکی شعر غدیر می تواند به ترویج و اشاعه فرهنگ و اندیشه غدیر در سایه انتشار و ارائه آثار تولیدی در جامعه اسلامی بپردازد.

وی در پایان با بیان اینکه این کنگره به همت حوزه هنری استان و با همکاری بنیاد بین المللی غدیر برگزار می شود، تصریح کرد: امیدوارم با انتشار اشعار این کنگره وحدت میان جامعه مسلمانان افزایش یابد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند