هفته هنر انقلاب/۳۱
اسماعیلی: رمز رونق هنر انقلاب احساس نیاز هنرمندان به مفاهیم انقلابی است

02:000

کارگردان نمایش فصل شیدایی احساس نیاز هنرمندان به مفاهیم انقلابی و تولید آثار با موضوع آنها را رمز رونق هنر انقلاب دانست.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری به نقل از خبرگزاری فارس؛ سعید اسماعیلی کارگردان نمایش فصل شیدایی که امشب در برنامه ویژه هفته هنر انقلاب از او تقدیر شد، میزان موفقیت هنر انقلاب در ۴۰سال گذشته را چنین تخمین زد: آنچه که واضح است این است که هنر انقلاب در مقایسه با دیگر ژانرها خیلی نتوانسته است خودنمایی کند و بدرخشد. من با تماشای فیلم‌های شما سهم دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را در مقایسه با سایر مفاهیم خیلی معنادار ندیدم. من تصور می‌کنم همچنان ما قصه‌ها و سوژه‌های فراوانی داریم که باید به آنها بپردازیم که نپرداختیم.

او افزود: تصور من این است آنچه که انقلاب اسلامی به دنبالش بوده و بابت آن به ثمر رسیده و به بار نشسته، باید در آثار خلق شده در بستر هنر انقلاب دیده شود. ما به دنبال انقلاب فرهنگی بودیم و متاسفم بگویم بسیاری از آثار ما به دلیل آنکه تهیه‌کننده شخصی داشتند از مفاهیم انقلابی همچون استکبارستیزی،عدالت و حمایت از مظلوم فاصله گرفتند و حتی گاهی برعکس این مفاهیم بودند.

کارگردان نمایش فصل شیدایی گفت: از نظر من هنر انقلاب در انحصار دولت قرار گرفته است و برای خروج از این حالت باید هنرمندان به مفاهیم انقلابی احساس نیاز کنند و کارهایی را با توجه به آنها تولید کنند. تا زمانی که احساس نیازی از طرف هنرمندان نباشد، آثار تولید شده حتی با صرف هزینه‌های قابل توجه آثار خوبی نخواهند بود.

اسماعیلی تقدیر سالانه حوزه هنری از چهره‌های شاخص هنر انقلابی را یک لطف دانست و بیان کرد: من تصور می‌کنم که تقدیر اتفاق مثبت و لازم را برای هنر انقلاب رقم نمی‌زند البته من امیدوارم که روی جوانان تاثیر بگذارد.ما تا به امروز راه زیادی را در راستای رونق بخشیدن به هنر انقلاب طی کرده‌ایم. از نظر من باید از تجربه کردن کم کنیم و به آنچه که قطعا جواب می‌دهد، بپردازیم.

او درباره شهید آوینی گفت: خدا او را بیامرزد. من تصور می‌کنم که ارگان‌ها و هنرمندانی که شهید آوینی را دوست داشته و دارند موظف هستند شهید آوینی را برای نسل جوان و نو ساده کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند