استودیو صدا و دوبله حوزه هنری کردستان افتتاح شد

02:180

با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری، استودیو صدا و دوبله مهر حوزه هنری استان کردستان افتتاح و فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، استودیو مهر حوزه هنری استان کردستان با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای با حضور رئیس حوزه هنری عصر دوشنبه ۱۸ اسفندماه افتتاح و فعالیت خود را آغاز کرد.

امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان در این افتتاحیه گفت: این استودیو با بهره‌مندی از بهترین امکانات و تجهیزات فنی و دولایه کامل ایزولاسیون توسط شرکت شانو از شرکت‌های باسابقه و حرفه‌ای استان در مدت زمان دو ماه آماده و از امروز رسماً فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی ادامه داد: از ویژگی‌های این استودیو می‌توان به چند منظوره بودن آن اشاره کرد که قابلیت دوبله، ضبط آلبوم‌های موسیقی، تولید کتاب‌های صوتی و … بخشی از آن است.

مرادی افزود: توجه به زیرساخت‌ها در استان از مهم‌ترین مواردی است که مورد توجه حوزه هنری قرار گرفته است و امروز با افتتاح این استودیو مجموعه پردیس سینمایی بهمن سنندج به یکی از مجهزترین مجموعه‌های هنری و فرهنگی و سینمایی کشور تبدیل شده است.

مرادی ادامه داد: هم اکنون ظرفیت سرانه صندلی سینما در استان کردستان با افزایش بیش از ۹۰۰ صندلی رشدی دو برابری داشته است و ان‌شاء‌الله به زودی شاهد افتتاح ۹ سالن سینمایی در شهرهای سقز، سنندج و بیجار خواهیم بود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با قدردانی از رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان در حمایت از پروژه‌های در دست ساخت حوزه هنری گفت: پردیس سینمایی بهمن سنندج با افزایش ۴ سالن سینمایی به ۷ سالن که سینمای روباز با ظرفیت ۴۵ صندلی به عنوان نخستین سینمای روباز غرب کشور با این حمایت‌ها با ۹۵ درصد پیشرفت به زودی آغاز به کار می‌کند.

وی ادامه داد: سه سالن سینمایی در سقز، ایجاد گالری در سقز، ارتقاء سینما آزادی بیجار از یک سالن به یک پردیس سه سالنه، بخش دیگری از فعالیت‌های عمرانی حوزه هنری استان در بحث زیرساخت‌هاست.

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری نیز در پیام استودیویی در استودیو مهر گفت: «خدا قوت به همه برادران و خواهرانی که در حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان خدمت می‌کنند. ان‌شاء‌الله که هر روز بیش از پیش کمک کنیم به رشد و تعالی هنر انقلاب اسلامی در این خطه دوستدار هنر و اهل فرهنگ و به فرمایش رهبر معظم انقلاب استان فرهنگی کردستان ان‌شاءالله روح شهدای مطهر استان از همه ما راضی باشد به برکت صلوات بر محمد و آل محمد(ص)»

وی در ادامه، از بخش‌های مختلف مجموعه پردیس سینمایی بهمن سنندج شامل سالن‌های در حال ساخت، گالری مهر و کتابخانه تخصصی هنر بازدید کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند