استقبال گسترده فیلمسازان از جشنواره فیلم صاحب/ ۱۰۰ فیلم به دبیرخانه رسید

03:0040

با استقبال گسترده فیلمسازان استان کردستان، ۱۰۰ فیلم کوتاه داستانی، مستند و پویانمایی در دبیرخانه نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه صاحب به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، زانیار لطفی دبیر جشنواره استانی فیلم کوتاه صاحب در جلسه ای با حضور شهردار و اعضای شورای شهر صاحب ضمن ارائه گزاشی از روند اجرایی برگزاری جشنواره گفت: خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی که از طرف فیلمسازان استان از این جشنواره صورت گرفت در مهلت اعلام شده ارسال اثر ۱۰۰ اثر در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسید که بسیار قابل توجه بوده است.

وی گفت: ۷۲ اثر داستانی، ۱۹ اثر مستند و ۹ اثر پویانمایی از بیش از ۹۰ هنرمند کردستانی به دبیرخانه جشنواره ارسال گردیده است که این حضور فرصت مناسبی است برای معرفی توانمندی ها و پتانسیل های فرهنگی و هنری شهر صاحب .

لطفی بیان کرد: برگزاری شایسته این جشنواره با توجه به حضور اکثر هنرمندان فیلمساز کردستانی می تواند زمینه برگزاری منطقه ای و کشوری و حتی بین المللی این جشنواره را در دوره های بعدی فراهم سازد.

دبیر جشنوراه فیلم کوتاه صاحب با قدردانی از حمایت های صورت گرفته تا کنون افزود: توجه به هنر یکی از مهمترین مؤلفه های توسعه محسوب می گردد و در میان این هنرها سینما به عنوان هنر هفتم با بهره مندی از سابر هنرها تسهیل کننده روند حرکتی در مسیر توسعه و شناساندن توانمندی ها قلمداد گردیده است.

وی با تأکید برلزوم بسیج تمامی توان شهر صاحب و بهره مندی ازامکانات و حمایت های مسئولین شهرستان سقز از این جشنواره گفت: این رویداد و تداوم آن در سال های آتی، صاحب را به مرکزی برای ارائه تولیدات کوتاه سینمایی در استان و شکور تبدیل خواهد کرد.

لطفی در خصوص زمان برگزاری جشنواره نیز گفت: جشنواره از ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ آغاز و برگزیدگان در بخش های مختلف همزمان با روز ملی سینما ۲۱ شهریور در مراسمی معرفی و تجلیل خواهند شد.

وی از برگزاری برنامه های مختلف جنبی در ایام جشنواره خبر داد و گفت: نشست فیلمسازان استان با مسئولین ارشد سینمایی حوزه هنری کشور، برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی سینما، بازدید از جاذبه های توریستی و گردشگری صاحب و جلسات نقد و بررسی با حضور صاحبان آثار از برنامه های جنبی است که درنظر گرفته شده است.

در این نشست که محمد مصونی رئیس شورای شهر صاحب، رضا گلزاری ، کامل سوسنی اعضای شورای شهر صاحب و محمد فرج زاده دبیراجرای جشنواره نیز حضور داشتند، یحیی آذرپور شهردار صاحب با قدردانی از تلاش های صورت گرفته گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر صاحب با تمام توان از این جشنواره حمایت خواهد کرد.

وی گفت: براین باوریم کار فرهنگی و برگزاری جشنواره های هنری با توجه به استعدادهای فراوانی که در این مطقه وجود دارد در بالا بردن سطح فرهنگی جامعه مؤثر بوده و زمینه کاهش معضلات اجتماعی را فراهم خواهد آورد.

آذرپور با قدردانی از حمایت های حوزه هنری استان از این جشنواره گفت: خوشبختانه در سطح شهرستان سقز نیز فرماندار محترم و سایر دستگاه های اجرایی همراهی بسیار خوبی را با جشنواره داشته اند و امیدواریم با برنامه ریزی منسجی که تاکنون صورت گرفته است جشنواره ای شایسته و در خور شأن و جایگاه هنرمندان را شاهد باشیم.

در این نشست همچنین طی حکمی ایرج کاکی به عنوان مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه ای جشنواره منصوب شد.

در ادامه این نشست حاضرین از روند اجرایی و آماده سازی  مکان درنظر گرفته شده برای اکران آثار و مکان های در نظر گرفته شده برای اسکان مدعوین بازدید کردند.

شهرصاحب ازشهرهای استان کردستان در بخش زیویه در ۱۵ کیلومتری شهر سقز قرار گرفته است . قلعه ۳ هزار ساله صاحب از مشهورترین بناهای این شهر محسوب می شود.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند